Problem z ME909s-120 • Witajcie,
  posiadam problem z połączeniem LTE. Aktualnie mam wgrany pfsense na jednym nośniku i opn sense na drugim, obydwa w najnowszej wersji (próbowałem również starsze wersje), na pokładzie pcie mam Huawei ME909s-120 z kartą sim z play (póbowałem też orange).

  Problem polega na inicjowaniu połączenia LTE oraz samego jego działania. Gdy system się połączy z LTE to istnieje problem z DNS'ami. Domyślnym DNS dla PC jest router, dla routera serwery DNS pobrane od operatora. Jak wymuszę inne dns'y to nic się nie rozwiązuje. Natomiast na domyślnych nie zawsze zapytania się rozwiązują, przykładowo pinguję google.com, trzy razy się nie uda, za czwartym pójdzie i działa przez jakiś czas. Jest to strasznie irytujące. Nie jest to wina PC, ani zasięgu. Raczej kwestia konfiguracji/kompatybilności. Szukałem bardzo długo jakiejś pomocy w necie, niestety bezskutecznie.

  Kolejnym problemem jest to, że jeżeli usługa się rozłączy lub wymuszę jej rozłączenie to już nie uda się ponownie nawiązać połączenia i dostaję komunikat:
  ppp: [wan_link0] CHAT: The modem is not responding to "AT" at ModemCmd: label.

  Czy ktoś wie jak mogę rozwiązać te dwa problemy, żeby cieszyć się stabilnym połączeniem?

  Pozdrawiam • Proponuję użyć osobny router z modem LTE. On załatwi sprawę w 100%.


Log in to reply