Captive Portal Login Sayfası Yönlendirme Problemi


  • Merhaba
    Captive portal ve radius kurulum ve yapilandirmasini tamamladim. Fakat adres cubuguna url adres girdigimde login sayfasina yönlendirme islemi gerçekleşmiyor. Fakat ip seklinde adres çubuğuna yazdığımda yonlendirme islemini yapiyor. Dns adresi olarak 8.8.8.8 olarak ayarladim. Sonrasinda pfsense ait lan bacağının ip adresini girdim fakat değişen birşey olmadı. Konu ile ilgili yardimci olabilirseniz cok sevinirim.


  • https olarak login sayfasına yönlendirme yapmamakta zaten, http olarak deneyin yönlendirecektir. aynı zamanda 2.4.x ve üzeri sürümlerde dns resolver devreye giriyor otomatik login ekranı geliyor. Kolay gelsin.


  • dns resolver devrede ama bende de aynı sorun var. bi yerlerde hata mı yapıyoruz acaba?


  • şimdi akıl karışıklığı olmasın diye tekrar ediyorum;

    login sayfasına yönlendirme; dhcp dağıtan landan internette bağlandığında ilgili cihaz (mobil pc farketmez) otomatik yönlendirmeyi kendi yapıyor, yada en kötü herhangi bir http sayfasına gitmeye çalıştığınızda da login sayfasına yönlendiriyor. https malasef yönlendirilmiyor ekstra ayarları var https options kısmından captiveportalın. Birde son cihazın dnsinin değiştirilmiş, elle girilmemiş olmasına dikkat edelim, gene yönlendirme yapmaz

    ama bahsettiğiniz oturum sonrası olan yönlendirme yapmaması ise (After authentication Redirection URL) 2.4.5 sürümü ile birlikte varolan bir betik değişikliğine istinaden Pre-authentication redirect URL kısmına ilgili urlyi yazarak çözdüm. (https://forum.netgate.com/topic/154628/captive-portal-redirect-after-2-4-5-update/2) detaylı anlatmış arkadaş.