Squid_2.7.9_4 Kurulmuyor • Merhaba arkadaşlar
  bugün evde squid üzerinde video caching yapmaya çalıştım http://cachevideos.com/install-videocache-pfsense linkindeki adımları tektek uyguladım ilk seferinde düzgün bir şekilde çalıştı amma makineyi reboot ettim squid birtürlü start olmadı squid ile ilgili kurduğum paketlerin hepsini kaldırdım squidi baştan kurmaya çalıştım kurulum ekranında hata veriyor makineyi formatladım sıfırdan kurulum yaptım bütün ayarlarımı yaptım paket yukleme ekranında abort ediyor yarım kalıyor tamamlamıyor diğer bütün paketleri kuruyor bir tek Squidde takılıyor hata ile ilgili ekran görüntüsü


  yapı
  PC===>pfsense===>modem===>int.
  şeklindedir
  kaş yapalım derken göz çıkardık :) bir fikri olan varmıdır loglara baktım hiç bir şey yok bunu durdurduğuna :S teşekkürler • sorun kendiliğinden düzeldi şuan itibari ile squid kuruldu ve start aldı. • videocache meselesi ne oldu ?
  ben videocache'i çalıştırmak için squidguardı devreden çıkarmak zorunda kalmıştım.
  her ikisini beraber çalıştırmak için, araya bir de webserver kurmak gereken bir konfigürasyon yapmak gerekiyordu, uğraşmamıştım. • @tuzsuzdeli:

  videocache meselesi ne oldu ?
  ben videocache'i çalıştırmak için squidguardı devreden çıkarmak zorunda kalmıştım.
  her ikisini beraber çalıştırmak için, araya bir de webserver kurmak gereken bir konfigürasyon yapmak gerekiyordu, uğraşmamıştım.

  Selam,

  bende squidguard yüklü değildi, Video Caching ile ilgili çalışmalarım sürüyor stabil bir şekilde çalıştığında buraya konu açacağım.

  iyi günler.


Log in to reply