3 modem ve kullanıcılara şifre


 • arkadaşlar ben şu an tek hat ve pfsense kullanıyorum bi problem yok
  kullanıcılara şifre ile giriş yaptırmak istiyorum captiva portal bu işi yapıyor sanırım ama benim 100 tane kullanıcı açmam gerekiyor bunu desteklermi? veya başka bişey kullanabilirmiyim?
  birde 3 tane hattım var hepsini pfsense e bağlamak istiyorum
  ne yapmalıyım?

  yardımlarınız için teşekkürler


 • Selam,

  Captive Portal servisini kullanarak 100 kişiye hizmet verebilirsin herhangi bir sıkıntı yaşamadan ve yaşatmadan local user kullanarak. Sayı artarsa o zaman işin seyri değişiyor o zamanda da başka bir servis devreye giriyor. 3 tane hattınıda kullanabilirsin hiçbir engel yok. Yapılacak işlemler sırasıyla herbir hat için bir ethernet takman gerekiyor. Bunları gruplayacaksın. Default gateway için oluşturdugun grubu tanımlayacaksın. Sonrası da kullanıcı adı ve şifreleri tanımlayacaksın. (Dhcp, DNS, Squid, belki squidGuard vb. gibi servislerin ayarları var onlara girmedim.)

  Sevgilerle,
  SGTR


 • teşekkür ederim

  captiva portalda maksimum kaç kullanıcı açabilirim?

  birde captiva portalı kurdum çalışıyor.
  kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptım fakat sonra bağlantıyı sonlandırmak istiyorum nasıl olacak
  (bilgisayar başından kalkınca bağlantıyı bir tuşa basıp sonlandırabilirmiyim?


 • Selam,

  Rica ederim. Captive Portal ile ben düşük bir cihaz (dual core, 2gb ram ve 40gb hdd) bahsi geçen sistemi çalıştırdım sorunsuz çalışıyor. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta local user ile tahminim 200-300 kullanıcıdan sonra sistem zorlanıyor. Bu gibi durumda devreye Radius giriyor bunda da 5000 ve daha fazlasını rakamların çalışıtırıldığını forumlarda gördüm herhangi bir sıkıntı yaşamadan. Senin yapına uygun olarak local user ile bunu halledebilirsin düşüncesindeyim.

  Sevgilerle,
  SGTR


 • Ayrıca bu konuyla alakalı olarak Sık sorulan sorular kısmını inceleyebilirsiniz. Sayın Blasterreal'in çözümüne de bir göz atın.

  http://forum.pfsense.org/index.php/topic,45312.msg236293.html#msg236293

  Sevgilerle,
  SGTR