Pfsense BGA Eğitim Notları • Arkadaşlar Mrb,

  Bga nın düzenlemiş olduğu eğitimlere katılıpta eğitim notlarını paylaşacak birileri varmı acaba. • ayıp olur yaa,o kadar emek veriyor arkadaslar,tasvip etmiyorum ama  böyle istekleri bence yabancı kaynaklar için yapın.. • Neden ? Yabancıların verdiği emek, emek değil mi ?

  Bilgi paylaştıkça artan nadir değerlerdendir. • Şimdi arkadaşlar o egitimi çok istememe ragmen ben kahramanmaraşdan oraya gidecek zamanı denkleştiremedik ve farklı nedenlerden dolayı gelemeyen arkadaşlar için faydalı olacakdır bu tür bilgiler egitimi düzenleyen ozan uçar arkadaşdan öncelikle rızalık alınarak yapılması taraftarıyım • Eğitim notlarından daha ziyade tanıtım notları dersek daha mantıklı. Ben katılamadım fakat katılan arkadaşlardan notları aldım. Açıkçası forumda daha fazlası ve daha iyisi var bence. • Bence paylaşılması taraftarıyım.Çünkü bir bildiğini diğer kardeşine aktarmadığın sürece bizler bir yerlere ulaşamayız. Kafirin kölesi olmaya devam ederiz. Herşey de para karşılığı beklememek gerekiyor. Kafir bunu iyi biliyor kendi arasında paylaşıyor.Menfaat yok onlarda.Gidenin parası var imkanı var. Gidemeyen bilgi isteyince yok. Niye ben para verdim. Diğeride para vermezsen olmaz. Arkadaşlar kendinize gelin. Değerli olan tek şey bilgidir oda paylaşılırsa bir değeri olur. Paylaşmadığın bilgi ancak senle kalır senle ölür oda bir hayır vermez kula. • Yabancı postlara bakın adamlar aşıyorlar.Bizler daha 17.sırayı bu sene gördük. • http://rapidshare.com/files/450379298/2728pfsenseFirewallveRouter.pdf

  Buradan indirebilirsiniz. Bana hak vereceksiniz….

  Link Yenilendi…...... • @samuray77:

  http://rapidshare.com/files/450244551/2728pfsenseFirewallveRouter_2_.pdf

  Buradan indirebilirsiniz. Bana hak vereceksiniz….

  Şu an dosya inmiyor. Linki yenileme ya da başka bir arkadaş tarafından paylaşma olabilir mi ? • Arkadaşlar rapidshare'de sıkıntı çıkmış sanırım. Başka bir yere attım. Denedim. İndirebilirsiniz.

  http://www.dosya.tc/downloadss/as1SXr/2728pfsenseFirewallveRouter.pdf.html • Rapid  dışında bir yere upload etmeniz mümkünmü acaba? • @samuray77:

  Eğitim notlarından daha ziyade tanıtım notları dersek daha mantıklı. Ben katılamadım fakat katılan arkadaşlardan notları aldım. Açıkçası forumda daha fazlası ve daha iyisi var bence.

  Yukarıdaki değerlendirmeye ben de katılıyorum. Acizane benim hazırladığım döküman daha bir özverili hazırlanmış gibi duruyor bu notların yanında. Hani insan 600 TL. kurs ücreti talep edince şöyle dişe dokunur şeyler umuyor / bekliyor döküman olarak…

  Bence de forumumuz daha güzel ve beleş :)

  İyi Çalışmalar ! • @kmlktlms:

  @samuray77:

  Eğitim notlarından daha ziyade tanıtım notları dersek daha mantıklı. Ben katılamadım fakat katılan arkadaşlardan notları aldım. Açıkçası forumda daha fazlası ve daha iyisi var bence.

  Yukarıdaki değerlendirmeye ben de katılıyorum. Acizane benim hazırladığım döküman daha bir özverili hazırlanmış gibi duruyor bu notların yanında. Hani insan 600 TL. kurs ücreti talep edince şöyle dişe dokunur şeyler umuyor / bekliyor döküman olarak…

  Bence de forumumuz daha güzel ve beleş :)

  İyi Çalışmalar !

  Merhaba Değerli Arkadaşlar,
  Eleştirileriniz için teşekkür ederim. Saygı duyuyorum, fakat bazı arkadaşlarımız eleştiriden öte saygısız gösterişlerde bulunmuşlar.
  1. Slayt'lar eğitim notu değildir. Eğitmene yardımcı, hatırlatıcı notlardır.

  2. Eğitim, yalnızca eğitim metaryallerinden (slayt,döküman,eğitim videoları gibi gibi) ibaret değildir .Eğitimi eğitim yapan ve kalitesini ortaya koyan; eğitmenin bilgisi, tecrübesi ve teorik bilgileri pratiğe kavuşturmasıdır.Zira öyle olsaydı, alın 10 liraya pfSense kitabını öğrenin herşeyi ! Eğitim videoları alıp, öğrenin ingilizceyi …

  3. Özgür yazılım ücretsizdir ama "BELEŞ" değildir. Yoğun emeklerle, yazılım geliştiren programcılara, araştırmacılara, döküman yazarlarına, test yapan özgür yazılım geliştiricilerine ve destekçilerine "beleş" sözcüğü büyük bir hakarettir.

  4. Özellikle Layer 2'den yukarı çıkamayan beleşçi arkadaşlar; benim cehturkiye.com ve forum sayfalarına yazdığım belgeleri ve yayımladığım videoları bire bir kopyalayıp (noktalama ve yazım hatalarıda dahil) belge yayımlamanız bilgili olduğunuzu göstermez. Taklitler orjinallerini yaşatır.
  Ayrıca, kendi eserlerinizi bizim hazırladığımız eğitim notları ile kıyaslamanız ise manidardır.

  5. Bana/bize mail , telefon ve anlık iletişim araçları ile sorularını ileten kimseden desteğimizi esirgemedik.Bazen mesai saatlerimizden, bazen de gece uykumuzdan çalıp yardımcı olmayı görev bildik. Karşılaştığımız gerici yorumlar tutumumuzu değiştirmez, demem o ki isteye 600 tl'si olmasada kapımız sonuna kadar açıktır :) Bu da demek değildir ki, beleş hizmet veriyoruz.

  Saygılarımla
  Ozan UÇAR • Merhaba arkadaşlar OZAN bey sonuna kadar haklı daha önceki cevabımda bu işin rızalık alınarak yapılmış olmasın isterdim o egitime çok katılmak istememe ragmen uzak oluşumuzdan dolayı katılamadım lütfen emege ve saygı gösterelim arkadaşlar • Ozan arkadaşımıza hak veriyorum.
  Kendisinin paylaşıma karşı olan samimiyetinden hiç bir şüphem yok.
  Her eğitimde, tüm bilginin dökümante edilmesini ya da sunumlarda olmasını bekleyemezsiniz.
  Bu notlardan da benim anladığım, içeriğin çoğu sözlü ya da uygulamalı olarak aktarılmış.

  Kimsenin konu hakkında eğitim vermediği, Türkçe kaynağın olmadığı, sorulan teknik soruların çoğunun "2 hattı nasıl biribirne bağlayacağım" dan ibaret olduğu bir ortamda, böyle bir eğitimin bedeli 600 değil, en az 2-3 mislidir benim gözümde.

  Pfsense'i kullanmayı becerebiliyorsanız, proxy, proxy filter, web erişimi raporlama, antivirüs, loadbalance, envai çeşit vpn ile her şekilde bağlantı gibi, şeyi yapabiliyorsunuz demektir.
  Çalıştığınız kuruma, pfsense dışında ticari yazılım ve donanımlarla bu işleri ne kadara mal edebileceğinizi bir düşünüp, Ozan ya da forumdaki diğer arkadaşları eleştirirken ona göre yorum yapmanızı tavsiye ederim. • Arkadaşlar rapidshare'de sıkıntı çıkmış sanırım. Başka bir yere attım. Denedim. İndirebilirsiniz.

  http://www.dosya.tc/downloadss/as1SXr/2728pfsenseFirewallveRouter.pdf.html • Bir eğitimin kalitesi
  1- ne eğitim notları ile nede ücretle değerlendirilemez.
  2-Eğitime katılan kursiyerlerin her birinin bu kurstan aynı başarıyı elde etmesi de beklenemez. Kimisi için kursun tamamı,  kimisi için kurs içerisinde bir teknik bilgi kimisi içinde hocanın motivasyonu mesleki vizyon katkısı önemlidir.
  3-Hiç bir çalışma bedelsiz değildir. Ücretsiz olarak kullanılan yazılımlara binlerce yazılımcı ya hayatını adar, yada sponsorlardan destek alır yada bir takım kurumların desteğini. • salam arkadaslar.ben azerbaycandan katiliyorum forma.sizin hazirlamis oldugunuz pf sense egitiminden yararlana bilimiyim?hak soz konusu oldugu ucun • Merhaba,
  Eğitimler Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ (BGA) nde düzenleniyor. Katılım, temel network ve sistem bilgisine sahip herkese açıktır. • su notlar elinde olan varsa tekrar yukleyeiblir mi

  tesekurler • ortaya dalmış olmak gibi olmasın.emeğe saygımda var..katılım için bende bu eğitimi veren firmayı aradım takvimi öğrendim.öğrencilere açık notları paylaşıyorlar mı diye sordum nazikçe hayır dediler ama burada sunulmasında sorun yoksa ve paylaşılabiliyorsa bu paylaşımdan yararlanmak isterim. ben okumayı ve öğrenmeyi çok seviyorum. pfsense 'i buradan ve yabancı kaynaklardan tabii yusuf ve 3buçukla öğrendim ( :) demek istediğimi anlayan anlamıştır.) umarım eğitime de yakın zamanda katılıcam. ama dediğim gibi burada paylaşımda sorun yoksa linklerin düzeltilip yayınlanmasını rica ediyorum. önce okumak sonra soru sormak.. @tuzsuzdeli 'ye de teşekkürler :) benimde ilk sorum dual wan dı ama sanırım şimdi onu baya bir geçtim.


Log in to reply