Pfsense 2.0.2 Sürümü Yayınlandı • güncel versiyon olan, 2.0.1 versiyonundan sonra, 2.0.2 versiyonu yayınlandı.
  yeni gelişmelerden daha çok, 2.0.1 versiyonunda bulunan bug'lar giderilmiş gibi gözüküyor.
  değişiklikler için,  http://doc.pfsense.org/index.php/2.0.2_New_Features_and_Changes

  indirme sunucusu
  ftp://ftp.inf.utfsm.cl/pub/pfsense/downloads/

  keyifli çalışmalar • Update yapan arkadaşlar, herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını yazarlarsa çok faydalı olur. • Problem yok 4 lokasyonu update ettim. • Selam,

  Şu ana kadar güncellediklerimde herhangi bir soruna rastlamadım.

  Sevgilerle,
  SGTR • sftp & conf yedeği alıyorum her ihtimale karşı diski imaj olarak ta yedekledikten sonra güncellemeyi yapacağım herhangi bir sorunla karşılaşırsam burada belirtirim. • merhaba arkadaşlar;

  update yaptım ve patladım :) sorunsuz bi şekilde update dosyalarını indirdi ve yükledi reboot ettim makineyi ve aldığım hata aynen şu hatayı verdi ve boot ekranında kaldı :/ Can't Boot KERNEL tavsiye etmiyorum allahtan cf yedeğini almıştım silip yeniden kurdum yedeğimden geri dönüş yaptım ama baya atraksiyonlu geçti :) şirkete de geç gittiğimden ötürü :) tavsiye etmiyorum benden söylemesi ağrımaz başınızı ağrıtmayın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! • @Ntldr_missing:

  merhaba arkadaşlar;

  update yaptım ve patladım :) sorunsuz bi şekilde update dosyalarını indirdi ve yükledi reboot ettim makineyi ve aldığım hata aynen şu hatayı verdi ve boot ekranında kaldı :/ Can't Boot KERNEL tavsiye etmiyorum allahtan cf yedeğini almıştım silip yeniden kurdum yedeğimden geri dönüş yaptım ama baya atraksiyonlu geçti :) şirkete de geç gittiğimden ötürü :) tavsiye etmiyorum benden söylemesi ağrımaz başınızı ağrıtmayın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  bende halen yapmadım tırsıyorum o kadar çok işi baştan yapmak riskli. bi güncelleme için riske atmayabilirim sistemi. • aynen hiç gerek yok evde de pfsense 2.0 kullanıyorum orda da update yaptım Can't Boot KERNEL hatasıyla boot ederken çakılıp kaldı ve boot etmedi !!!!!
  arkadaşların bilgisine duyurulur!!!!! • Çalışıyorsa dokunma prensibine uyalım o zaman • @tuzsuzdeli:

  Çalışıyorsa dokunma prensibine uyalım o zaman

  aynen tusuzdeli mevcut 2.0.1 stabil çalışıyor aylarca uptimeda kalarak üzerinden onca trafiğin geçmesine rağmen stabil çalışmaya devam ediyor bence hiç update etmeye vs. uğraşmayın ağrımaz başınızı ağrıtmayın.update yapacak olan diğer arkadaşlara önemle duyurulur!!!!!! • vmware üzerinde sadece windows update için kullanıyordum.
  update yaptım hic bir sorunla karşılaşmadım. daha dogrusu tam detaylı bir şekilde kurcalamadım. • Selam tekrar,

  Sorun yaşayan arkadaşlardan kurmuş oldukları cihazın sistem bilgilerini (anakart, işlemci, ram hdd, nic vs) göndermelerini rica edebilir miyim? Sorunun nereden nasıl kaynaklandığını tespit edebilmek için. Bir de hangi servisleri kullanıyorsunuz?

  Sevgilerle,
  SGTR • @SGTR:

  Selam tekrar,

  Sorun yaşayan arkadaşlardan kurmuş oldukları cihazın sistem bilgilerini (anakart, işlemci, ram hdd, nic vs) göndermelerini rica edebilir miyim? Sorunun nereden nasıl kaynaklandığını tespit edebilmek için. Bir de hangi servisleri kullanıyorsunuz?

  Sevgilerle,
  SGTR

  Selam
  Pfsense 2.0.1 Versiyonun kurulu olduğu sistem ve bu sistemde versiyon 1.2.3 1yıl uptimeda kaldı sorunsuz çalışıyor. lakin 2.0.1 de 2.0.2ye update yapıldığında makine boot edilirken çakılıyor Can't Boot KERNEL diye hata verip öyleyece kalıyor!!!! Sanal makina üzerinde de denedim aynı sorunla karşılaştım aşağıdaki konfigürasyon oldukça iyi ve makinenin bootunu engelleyecek usb portları ve dvd-romu devre dışı bıraktıp sonuç nafile

  Sistem Özellikleri
  Intel(R) Xeon(TM) CPU 3.00GHz
  4GB PC800 RD RAM
  372GB COMPAQ RAID 5
  HP NC7761 Gigabit Server Adapter
  HP NC107i PCI Gigabit Server Adapter

  Yazılım
  Pfsense 2.0.1 Release
  Squid
  SquidGuard
  LightSquid
  PPTP

  Not: pfsense 2.0.1 de aylarca uptime da kaldığı dönemler oluyor varlığını unutuyorum nerdeyse sıkıntı çıkartmıyor konfigürasyonla alakalı olduğunu sanmıyorum! • Merhaba Arkadaşlar, ofisimde ve kurumda kullandığım makinaları update yaptım sorunsuzca kullanıyorum. Ofiste 10 terminal Kurumda 90 terminal kullanıyorum.

  Version 2.0.2-RELEASE (i386)
  built on Fri Dec 7 16:30:38 EST 2012
  FreeBSD 8.1-RELEASE-p13

  Donanım Özellikleri

  Intel(R) Atom(TM) CPU N455 @ 1.66GHz
  500 GB Seagate 5400 Rpm
  2 GB 1333 Mhz • Kurulu Paketlerde Bunlar ;)

  Backup  System  0.1.5 
  bandwidthd  System  2.0.1.3 
  Cron  Services  0.1.5 
  File Manager  Diagnostics  0.1.1 
  Lightsquid  Network Report  1.8.0 pkg v.2.32 
  pfBlocker  Firewall  1.0.2 
  squid  Network  2.7.9 pkg v.4.3.1 
  squidGuard  Network Management  1.4_2 pkg v.1.9.1 • Selam,

  İki farklı lokasyonda güncelleme yaptım herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.. İlk kurduğum günkü kadar memnunum :) • Pfsense 2.0.2 sürümüne güncelleme yaptım. Ancak sistem sürekli durduk yere kendini belli aralıklarla resetliyor. Loglarda da neden resetlendiği ile ilgili bir bilgi göremedim. Acaba neden olabilir? • 2.0.2-RELEASE versiyonu kullanıyorum sistem gayet saplıklı çalışıyor herhangi bir problemim yok 4 hattı birleştirerek internet sğlıklı çalışıyor. vpn bağlantılarım iyi sıkıntı yaşatmıyor proxy filter ve https bağlantılarını sağlıklı kullanıyorum yasaklamalarını yaptım aynı zamanda 4 hatta devrede yani load balance. kısacası harika durumda • @OGUZ

  Load balance kullanırken Squid i de sağlıklı bir şekilde kullanabiliyormusunuz? • evet çok sağlıklı bir şekilde kullanıyorum… • Ben sıfır baştan kurmama ragmen restart atarken  Syntax error: Bad fd number hatası alıyorum 3 tane farklı makinalara kurdum ama bu hatayı veriyor ama makina 3 gündür açık sıkıntı yok …..

  Az önce şöyle bir hatayla karşılaştım Traffic çizelgesinde LAN ı takip ederken ipleri 500 hatası veriyor ama makinada herhangi bir sıkıntı yok şuan için oraya giremiyorum hangi ip ne kullanıyor göremiyorum akşam restart atıp bakıcam.... • @oguz6578:

  Ben sıfır baştan kurmama ragmen restart atarken  Syntax error: Bad fd number hatası alıyorum 3 tane farklı makinalara kurdum ama bu hatayı veriyor ama makina 3 gündür açık sıkıntı yok …..

  Az önce şöyle bir hatayla karşılaştım Traffic çizelgesinde LAN ı takip ederken ipleri 500 hatası veriyor ama makinada herhangi bir sıkıntı yok şuan için oraya giremiyorum hangi ip ne kullanıyor göremiyorum akşam restart atıp bakıcam....

  Selam,

  https://github.com/bsdperimeter/pfsense/pull/208 bu makalede bunu nasıl aşabileceğini anlatıyor. Oradaki değerleri kontrol ederek yapabilirsin.

  Sevgilerle,
  SGTR


Log in to reply