Open VPN hız problemi. • Merhaba,

  Open VPN bağlantısı kurulduktan sonra, bağlandığım network'un wan ip adresiyle internete çıkıp hız testi yaptığımda test sonuçları 3, 4 mbps download 1,72 mbps upload şeklinde gözüküyor. Firmamızın internet hızı 50 mbps download 4 mbps upload. Şuan bağlantı kurduğum hız ise 35 mbps download 2 mbps upload.

  Vpn'i disconnect yaptığımda 35 mbps net hız alıyorum.

  Vpn server parametrelerinden "Redirect Gateway" Force all client generated traffic through the tunnel. parametresini devre dışı bıraktığımda hız olması gerektiği gibi ancak bu şekilde vpn bağlıyken client wan ip adresi bağlı olduğum hattın ip'sini alıyor.

  Bu konuda tecrübeleriniz nelerdir ? • Selam,

  Yukarıda bahsettiğiniz yapıya göre vpn tüneli açılmış olması sebebiyle sistemin doğası gereği trafik bu kanal üzerinden geçer. Bu sebeple hızlı bağlantı almak istiyorsanız @muhammet:

  Firmamızın internet hızı 50 mbps download 4 mbps upload.

  yazınızda da belirttiğiniz üzere dosyanız firmanızın internet download hızıyla iner ve aynı şekilde firmanızın upload hızıyla da tünel içerisinden veri(leri)nizi/dosya(ları)nızı gönderir. Mevzu bahis konu için çözüm firmanız ya upload hızını (servis sağlayıcı firmadan) arttıracak ya da senkron bir (metronet gibi) bağlantı hizmeti alması gerekecek.

  İçtenliklerimle,
  SGTR


Log in to reply