Hattım gün içinde zaman zaman yavaşlıyor • Kolay gelsin arkadaşlar aşağıdaki videoda göründüğü üzere hattım gün içinde ara ara yavaşlıyor. yavaşlamayı geçtim kesiliyor.100 kişilik işyeri 16 MB hız var, sıkıntım full kullanılması değil. bazen kullanılan paket miktarının kilobyte  a düşmesi. modem üzerinden yaptığım teste hiçbir değişklik olmuyor, pinglerde hiçbir değişiklik ve pinglerde kopma olmuyor ama pfsense üzerindeki hız bazen 0 Kb ta kadar düşüyor, ve sayfaları açmıyor(dediğim gibi ping de herhangi bir sıkıntı olmuyor bu sırada) yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar herkese.
  Youtube Video • bir bilgi daha paylaşıyım arkadaşlar, bu yavaşlama olduğunda web arayüze erişimim neredeyse imkansız oluyor, o derece yavaşlıyor pfsense web arayüz.(tekrar hatırlatıyım bu süreçte ne internete ne pfsense se nede modeme  ping attığımda bir sıkıntı görmüyorum) • @emrecw:

  bir bilgi daha paylaşıyım arkadaşlar, bu yavaşlama olduğunda web arayüze erişimim neredeyse imkansız oluyor, o derece yavaşlıyor pfsense web arayüz.(tekrar hatırlatıyım bu süreçte ne internete ne pfsense se nede modeme  ping attığımda bir sıkıntı görmüyorum)

  kullandigin donanim hakkinda bilgi verebilir misin?

  benim tahminim ethernet karti veya switch olabilir. • Selam,

  Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kullanılan modem(ler). Belirli bir oturum(session) üzerine çıktığında söylemiş olduğunuz belirtiler gerçekleşir. Modem(ler)inizin firmware güncellemeleri yeni mi? Cihaz(lar)ınız yapınız(aynı anda 100 kullanıcı desteği) için uygun mu? Bunları da kontrol etmenizi öneririm.

  İçtenliklerimle,
  SGTR


Log in to reply