DHCP Relay • Merhaba ofisimde pfsense 2.3.2 üzerinde resimde belirttiğim şekilde bir yapıyı kurabilmem için bana yardımcı olabilir misiniz?

  Pfsense lan bacağından ip dağıttığım zaman merkezdeki uygulamalara TTVPN üzerinden internet çıkışını ise adsl hat üzerinden yapabiliyorum. Fakat merkezde tutulan 5651 logları orada dağıtılan ip bloğundan bir ip yi içerdeki makinelere dağıta bilmem gerekiyor. Bunun için Pfsense üzerinde ağ yapılandırması nasıl olmalıdır. DHCP relay yapıyorum fakat bir türlü ip alamıyorum. Yaptığım yanlış nerdedir?
  Yardımlşarınız için hepinize teşekkür ederim… • Konudan bağımsız sormak istiyorum ttvpn in size bir artısı varmı? Fiyatları biraz uçuk diye hatırlıyorum. Ne kadar ödüyorsunuz? • @TahaIrak:

  Konudan bağımsız sormak istiyorum ttvpn in size bir artısı varmı? Fiyatları biraz uçuk diye hatırlıyorum. Ne kadar ödüyorsunuz?

  Merkez anlaşma yaptı ve fiyatlar oldukça yüksek 20 mbit 4000-4500 gibi bir rakam ve sıkıntıdan bol birşey yok şuan için. • Merhaba, konu hakkında yardımcı olabilecek fikir verecek kimse yok mu?  :-\ • Selam,

  Merkezinizin ve şube(leri)nizin ip bloklarını (dış ip adresiniz hariç) tam olarak yazabilir misiniz. Bir yerde routing sorunu olabilme ihtimali yüksek gibi.

  SGTR • @SGTR:

  Selam,

  Merkezinizin ve şube(leri)nizin ip bloklarını (dış ip adresiniz hariç) tam olarak yazabilir misiniz. Bir yerde routing sorunu olabilme ihtimali yüksek gibi.

  SGTR

  Merkez ip iblogu 174.16.0.0/12 Dhcp server 174.20.0.20 / Şube 11.7.0.0/22 bloğundan hali hazırda ip alıyor fakat  pfsense  DHCP releay girince ip dağıtamıyorum.


Log in to reply