Yeni lokal kullanıcı login sorunu • Arkadaşlar merhaba,

  pfSense 2.2.6 kullanıyorum. User Manager altından yeni bir kullanıcı oluşturdum. Ek olarak yeni bir grup oluşturarak bu gruba pfSense arayüzünde sadece erişmesini istediği sayfaları ekledim. Ana sayfanın doğru olarak gelmesi için index sayfası olan Dashboard sayfa yetkilerini de ekledim. Fakat kullanıcı ile login olduğumda "No page assigned to this user! Click here to logout." mesajı veriyor.

  Yetkilendirme ile ilgili sorun olabilir mi diye yeni kullanıcıyı admin grubuna ekledim ama sonuç değişmedi. Forumda daha çok LDAP kullanıcılarında yaşanan benzer sorunlar var. Fakat tatmin edici bir cevap bulamadım.

  Aklıma yapılabilecek tek işlem olarak console üzerinden "Restart WebConfigurator" işlemini uygulamak geliyor. Fakat buna da cesaret edemedim. Gidip normal Admin kullanıcım da bu hatayı vermeye başlarsa büyük sorun olur benim için.

  Bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu? Bir tavsiyeniz var mı? • Sistemde üyelerinin olmadığından olabilir böyle bir sorunla karşılaşmadım senin sorunun çözmek adına aynı senaryoyu uyguladım senin aldığın hatanın aynısını aldım çözümü ise ufak bir ayrıntıyı atlamandan kaynaklanıyor olabilir. Ben sorunu bu şekilde çözdüm. Deneyip sonucu yazarsan sevinirim.

  System>User Manager>Groups>Edit 
  Burada bulunan sol taraftaki Group membership içinde olan isimleri sağ tarafa at ve tekrar dene. Not members  içinde eklemek istediğin kullanıcıyı Members kısmına at.


Log in to reply