Pfsense Uzaktan Web login Olurken Uyarı • Merhabalar

  Pfsense ile uzaktan web ile bağlanırken ekte resimdeki gibi uyarı alıyorum sebebi ne olabilir.

  İyi çalışmalar
  ![Pfsense Login Hatası.png_thumb](/public/imported_attachments/1/Pfsense Login Hatası.png_thumb)
  ![Pfsense Login Hatası.png](/public/imported_attachments/1/Pfsense Login Hatası.png) • Menüden System/Advanced/Admin Access altında "Browser HTTP_REFERER enforcement"  burdaki kutucu tıkla ve save yaparak denermisin. • @karakas:

  Menüden System/Advanced/Admin Access altında "Browser HTTP_REFERER enforcement"  burdaki kutucu tıkla ve save yaparak denermisin.

  Teşekkürler uyarı kalktı. Disable etmemizin amacı nedir Sadece uyarı kaldırmak mı? Güvenlik açısından bir risk teşkil etmez deği mi? • güvenlik zaafiyeti teşkil etmez.

  Sadece login raporlaması tutamazsınız problem olmayacaktır. • @neonix:

  @karakas:

  Menüden System/Advanced/Admin Access altında "Browser HTTP_REFERER enforcement"  burdaki kutucu tıkla ve save yaparak denermisin.

  Teşekkürler uyarı kalktı. Disable etmemizin amacı nedir Sadece uyarı kaldırmak mı? Güvenlik açısından bir risk teşkil etmez deği mi?

  Yönlendirme bilginiz dışında ise MITM yani ortadaki adam saldırısına maruz kalmış olabileceğinizi belirten bir uyarıdır. Konfigurasyon bilginiz dahilinde ise ilgili ayarları seçerek uyarının görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz.


Log in to reply