Giriş Sayfası - Yönlendirme Sorunları • Merhabalar,

  Konu başlığı biraz karışık görülebilir. Aşağıda detaylı açıklama mevcuttur. Facebook grubunda ve forumun  Captive portal başlığı altında kısıtlı İngilizce'm  ile konu açtım. soruna gelecek olursak:

  mobil telefonlara yönelik bir sistem geliştirdik. Bu sistem HTML tabanlı ve network üzerinde çalışıyor. Network üzerinde Bir adet PFsense cihaz bir adet iis hizmetinin olduğu cihaz, bir adet acces point var.

  Cilnet'ler Android ve İOS işletim sistemleri. Kullanıcılar Wi-Fi üzerinden ağa bağlandıklarında bir sayfa göstermek istiyoruz. Bu sayfada sadece yönergeler var. Adımları şu şekilde yaptım:
  1- kullanıcı geldi Javascript ile kullanıcı adı şifreyi otomatik post ettik.
  2- kullanıcı doğrulama sonrasında URL yönlendirme yaptık İOS'ta sorunsuz yönlendirme yapabiliyoruz. Fakat iş android lolipop sonrasında takılıyor. Yönlendirme yapılıyor fakat yönlenen sayfayı 1ms içinde otomatik olarak android kapatıyor. Android güncelleme yapmadığı taktirde bu sorunu çözebilme ihtimalimiz yok.

  Sonuca gelirsem,
  kullanıcı wifi'ye bağlandığı anda local bir site açtırmak istiyorum. örneğin kullanıcı wif'ye bağlandığında localde calışan https://www.xxx.com adresine direk yönlendirsin istiyorum. bunu nasıl aşabiliriz?

  çözüm gibi düşünülen adımlar:

  1- Bilindiği gibi wifi hatlarında internetin kontrolü için
  Android http://clients1.google.com veya .google.com tarzı bir siteden doğrulama yaptırıyor. IOS'ta benzer bir site üzerinden doğrulama yapıyor.  Bu siteleri Wan bacağında kendim host etsem dahil android 6.0 cihazlarda Captive portal üzerinde aynı sorunu veriyor.

  2- (tek çözüm gibi) OS'lerin network asistan uygulamalarında değilde örneğin safari veya chorme uygulamalarında ilgili sayfaları açmak istedik. Örnek olarak ilk yönlendirme sayfasından sonrasında bir kod girerek otomatik yönlendirmeyi çalıştırabildik ama varsayılan tarayıcıda açmayı başaramadık. ya javascript yada php yada asp ne denediysek olumsuz oldu.

  3- Kullanıcı adı şifreyi boşta olsa post etmediğimizde login olmadığımız için bu bilgileri post ettiğimiz anda android yönlendirme sayfalarını otomatik olarak kapatıyor.

  Konu hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız makbule geçer projemizi bitirdik ama bu yönlendirme olayına takıldık.

  Teşekkürler

  Not: Andorid 5.2 sonrası tüm cihazlarda bu sorun mevcut. İBB wifi tarzı tüm hotspot uygulamalarında aynı hatayı veriyor. • arkadaşın sorununa aynen katılıyorum Samet beyin geliştirdiği hotspot tada mevcut birçok yol denedim olmuyor yanlız direk yönlendirirlmiş portu girerseniz karşılama ekranı geliyor ama baz kullanıcıya bunu anlatmak ve herdefasında söylemek zor tabiiki • Merhaba,
  Sorununuzu açık anlatabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Yanı sıra sistemde kullandıgınız sürüm ve paketleri • Captiveportal login sayfasını harici local server'a yönlendirme ile ilgili çalışma budum.
  Belki işinize yarar.

  https://forum.pfsense.org/index.php?topic=46015.0

  @alibrelato:

  First sry for my bad english

  I made time ago this…

  At server side (replace the ip of external server)

  
  <form action="http://192.168.1.2/index.php" method="post" id="redirectform">
  
  Javascript is disabled, click to 
  </form>
  
  

  At your external server side (change ip of PFsense server)

  
  <form method="post" action="http://192.168.1.1:8000/">
  
  	Código
  	
  	
  	
  </form>
  
  

  In web page of PFsense, open ur captive portal -> allowed ip addresses and add the ip of your external web server there.

  Is just this ;) • Sorunun çözümüne katkıda bulunmak adına androidlerde giriş sayfası https olarak yönlendiriyorhaliyle açmıyor wpad.dat dosyasını düzenleyerek açılabileceği söyleniyor uygulamayı yaptım ama olumlu sonuç alamadım eksik birşeyler yapmış olabilirim arkadaşlarda test ederse sevinirim