Web sitelerini farklı Ağ geçidine Yönlendirme sorunu • merhabalar..

  2 tane internet hattı var.  Aliases tanımlaması yaptım. host : antalya.meb.gov.tr diye sonra kurallara geldim bu aliasın gateway i opt 1 den çıksın dedim. siteye girdiğim zaman site https ile açılmıyor ve rulesde mb artmadığından wan dan çıkış yapıyor. ama sitenin başına https koyduğum zaman rulesde tanımlı aliasa girdiği mb arttığından görebiliyorum.. bu http / s başıma dert oldu. yani sonuç olarak site eğer https ise tanımladığım aliases ve rules çalışıp istediğim gatewayy üzerinden çıkıyor http ise çıkmıyor. nasıl çözebilirim • @yunusemreantalya:

  merhabalar..

  2 tane internet hattı var.  Aliases tanımlaması yaptım. host : antalya.meb.gov.tr diye sonra kurallara geldim bu aliasın gateway i opt 1 den çıksın dedim. siteye girdiğim zaman site https ile açılmıyor ve rulesde mb artmadığından wan dan çıkış yapıyor. ama sitenin başına https koyduğum zaman rulesde tanımlı aliasa girdiği mb arttığından görebiliyorum.. bu http / s başıma dert oldu. yani sonuç olarak site eğer https ise tanımladığım aliases ve rules çalışıp istediğim gatewayy üzerinden çıkıyor http ise çıkmıyor. nasıl çözebilirim

  Merhaba,

  Başlığı düzenledim. Lütfen bir konu açarken konu başlığında sorununuzu belirten ana bir konu belirtiniz. Aşağıdaki şekilde konu başlıkları oluşturmamaya önem gösterelim.

  • Acil sorun!
  • Çok ilgin bir sorun.
  • Acil bakarmisiniz
  • Yardım

  vb başlıklar yerine forumdaki örnek postları göz önünde bulundurunuz.

  Sorununuza gelirsek, Squid servisi aktifse Firewall -> Rules -> LAN bölümünde yazmış olduğunuz route kurallari bir işe yaramayacaktır. Squid'i devre dışı bırakıp öyle deneyiniz. • uyarınız için teşekkürler modum.  squidle rules lan daki kuralları aynı anda çalıştırmam mümkün değil mi ? • @yunusemreantalya:

  uyarınız için teşekkürler modum.  squidle rules lan daki kuralları aynı anda çalıştırmam mümkün değil mi ?

  ne yazık ki.
  squid, firewall kurallarından önce çalışır.


Log in to reply