Pfsense 2.3.2 sonradan swap alanı • pfsense 2.3.2 sonradan swap alanı nasıl eklerim yada bu sorundan nasıl kurtulabilirim teşekkürler. • merhaba,
  web int. yerine top/htop çıktınızı paylaşın.
  bu çıktılara göre hareket etmeniz daha doğru olacaktır. • @tcjackal:

  merhaba,
  web int. yerine top/htop çıktınızı paylaşın.
  bu çıktılara göre hareket etmeniz daha doğru olacaktır.
 • top çıktınızda bir sorun yok, kaynaklarınız boşta.
  performans sorunu vb. bir durum mu yaşıyorsunuz ? • Ek bir ayar yaptinizmi performans icin 2.3.2 de boyle bir hatayla karsilastim swap degerinin dusuk oludundan kaynakli internete cikamama hatta cihaza erisemiyordum, cihaza herhangi bir mudahale etmedim kendiliginden sorun duzeldi yaklasik 25 gundur hicbir sorun cikarmiyor. Freebsd ke di sitesinde swap alani eklemekten bahsetmis benim deneme sansim olmadi belki yardimci olur size.

  https://www.freebsd.org/doc/handbook/adding-swap-space.html • @tcjackal:

  top çıktınızda bir sorun yok, kaynaklarınız boşta.
  performans sorunu vb. bir durum mu yaşıyorsunuz ?

  ram kullanımı %80 lere ulaşınca swap alanından kullanmaya başlıyor swap %100 olunca cihaza erişim olmuyor 5-10 dakika sonra kendilğinden sorun düzeliyor • @karakas:

  Ek bir ayar yaptinizmi performans icin 2.3.2 de boyle bir hatayla karsilastim swap degerinin dusuk oludundan kaynakli internete cikamama hatta cihaza erisemiyordum, cihaza herhangi bir mudahale etmedim kendiliginden sorun duzeldi yaklasik 25 gundur hicbir sorun cikarmiyor. Freebsd ke di sitesinde swap alani eklemekten bahsetmis benim deneme sansim olmadi belki yardimci olur size.

  https://www.freebsd.org/doc/handbook/adding-swap-space.html

  bu konularda çok iyi değilim sitede anlatılanları yapabildiğim kadar hepsi bu • @abg:

  ram kullanımı %80 lere ulaşınca swap alanından kullanmaya başlıyor swap %100 olunca cihaza erişim olmuyor 5-10 dakika sonra kendilğinden sorun düzeliyor

  üstte belirttiğim gibi, gönderdiğiniz çıktıda o an için sorun yok.
  web int. yerine, shell tarafında bu süreci takip etmeniz daha sağlıklı olacaktır.


Log in to reply