STATIC ROUTING FAILOVER IPSEC

• Selamlar ;

Pfsense ile  aşağıdaki gibi bir  senaryo üretmem mümkünmü ? ( Pfsense ile yaklaşık 1  hafta önce  tanıştım )

Client Networkum 192.168.11.0/24
    Server Network 192.168.12.0/24
    Disaster senaryosu için uzak bir şube  veya  datacenter a  Mevcu vm'lerimin  replikasyonunu  yapmak . Datacenter taraffında  konumlandıracağım  Pfsense ile  merkezdeki pfsense ile ipsec  veya openvpn site-site  vpn  kurmak ve  bu  vpn i pasif  olarak  beklemesini istiyorum . Server  tarafında VM  hostuma  ping  vb bir  şekilde  Sla  track yapmak ve  cevap  alınamadğı  durumda  vpn routinginin  devreye  girerek paketleri vpn  üzerinden  datacenterdaki 192.168.12.0 networküne  yönlendirmek istiyorum boyle  bir  senaryo mümkün müdür ?

• Selam,
    Bu mümkün yapman gereken ipsec vpn yapılandırmayı yaparken Her iki tarafta nat kapatmak zaten ip yazdın mı otomatik geçiş yapar.

• Selamlar ;

192.168.11.0 ve Datacenter  tarafındaki 192.168.12.0 networku arasında ipsec  vpn yaptığımda  herhangi  bir  önceliklendirme sla  track vb bir  tanım  yapmadan önce  kendi  local  interface'indeki 12.0 networkune gonderecek  ve  başarısız  olursa  otomatik  olarak vpn  tuneline mi  sokacak paketleri ?

Log in to reply