DNS Çözümleme Problemi • Arkadaşlar Selam,

  Bu forumda ilk mesajım ve pfsense kullanıcılarının arasına yeni bir birey olarak aranıza katıldım. İlk mesajımda sorun dile getirmeyi her ne kadar sevmesemde durumun biraz aciliyeti olduğundan yazmak durumunda kaldım.

  Lokasyonumda pfsense kullanmaya başladım; kurulum yaptım ve her şey gayet güzel çalışmakta fakat dns tarafında  istediğimi yapamadım ve yapmak istediğim pfsense tarafında mümkün mü onuda bilmiyorum.

  İçerde bir ana sunucum var işletim sistemi centos 7 ve bunu Oracle VirtualBox ile sanallaştırdım, sanal makinalardan birini web server olarak kurguladım yine centos 7 ve üzerinde centos web panel koşmakta. Domainlere host açıp ns leri serverime yönlendirdiğimde her şey problemsiz çalışıyor. ,

  Problem:
  Şaun yeni bir ihtiyaç doğdu ve yeni bir domainim için bir sanal sunucu daha oluşturmam gerekti "DNS Forwarder" altında domaini ekleyip oluşturduğum yeni sunucunun ip adresine yönlendiriyorum. İç ipde iken sunucuyu görüyor ve çalışabiliyorum, dış ipden geldiğinde 80 portunu açtığım sunucuya atıyor bu nedenle diğer sunucuyu gösteremiyorum. Bu konuda nasıl bir aksiyon almam gerekir bana yol gösterirseniz çok mutlu olurum. • Sorunuzun cevabi reverse proxy ve reverse dns pfsense ile yapmak mumkundur.Forumda bir ornek var incelerseniz yardimci olacaktir size.

  https://forum.pfsense.org/index.php?topic=64918.0