Snort Openappid facebook bloklama

• Selamlar ;

Snort openappid ile  facebook un bloklanabildiğini  gördum forumlarda. Snort u  kurdum ve  wan interfaceini  ekledim , Snort  arayuzden Wan Categories'den de openappid facebook  imzalarını da  snort  arayuzunden  seçtim ve  update  ederek  kuralları  yukledım  ancak  sonrasında  en  yapmam  gerektiği  konusunda yardımlarınızı  rica  ediyorum.

• merhaba,
    ssl bump varken, kullanmama sebebiniz nedir ?

• Selamlar ;

Ssl Bump u işmdi sizden öğrendim Postumda Pfsense  ile  yeni  tanıştığımı  belirtmeyi  unutmuşum :) aslında  tam  olarak Snort ile  yapma  isteme  nedenim openappid ile grup  olarak  engelleyebilme  kolaylığı openappid ile  sosyal medya  uygulamaları  proxy uygulamalrı vb yasaklamaları  yapmak  istiyorum yani asıl öğrenme  isteğim  facebook bloklama  değil  snort üzerindeki openappid  ile  uygulamaları  yasaklatabilmek.

Teşekkürler.

• Arkadaşlar  bu konu bu  kadar  zor  bir konu mu  gerçekten  ben  biraz  araştırma  yaptım  snort  uzerındeki  wan interfaceinde  blocking  mode u on olarakk  işaretledim  snort  uyarılarında bloklaması  gerekıyor  ancak  sadece  facebook  degıl  social  media  openappid  kategorisinde  tumblr  vb  hiçbiryeri  bloklamıyor openappid  çok yeteneklı  bir  uygulama  gibi  geldi  bana  forum da  illa ki  kullananlar  vardır  diye  düşünüyorum.

Log in to reply