CaptivePortal Sosyal Medya Wifi • Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi. Hiç bu konuda çalışma yapan arkadaşımız oldu mu acaba? yada yabancı veya türkçe bir kaynak varmı? Sosyal Medya hesaplarından herhangi birini beğenerek internet çıkışı sağlamak gibi. • bu işi yapan modemler var kardeşim istersen bi araştır • Bu işi tek bir sistemde yapan başka bir platform var link aşağıda.

  https://sourceforge.net/projects/radiusdesk/ • @mehmet07:

  bu işi yapan modemler var kardeşim istersen bi araştır

  evet ubuqiti nin access pointleride yapıyor. Fakat ben raidus server üzerinden böyle bir imkan sağlayabilir miyiz? Yada böyle bir proje varmı onu merak ediyorum. • @codered06:

  Bu işi tek bir sistemde yapan başka bir platform var link aşağıda.

  https://sourceforge.net/projects/radiusdesk/

  bu sistemi test ettiniz mi hiç hocam ? • Evet sistem tek başına yeterli ve güvenilir sorunuz kullandık ama bu gibi sistemler kurumsal olarak pek uygun değil güvenlik duvarını ek olarak düşünüyorsanız mikrotik veya pfsense daha uygun bu arada açık kaynak kodu bilginiz yeterli düzeyde ise internetteki makaleleri okuyup bu sistemlere mod yapabilirsiniz örnek linux sisteme birden çok görev atayıp tek bir sistemde kullanılabilir. • @codered06:

  Evet sistem tek başına yeterli ve güvenilir sorunuz kullandık ama bu gibi sistemler kurumsal olarak pek uygun değil güvenlik duvarını ek olarak düşünüyorsanız mikrotik veya pfsense daha uygun bu arada açık kaynak kodu bilginiz yeterli düzeyde ise internetteki makaleleri okuyup bu sistemlere mod yapabilirsiniz örnek linux sisteme birden çok görev atayıp tek bir sistemde kullanılabilir.

  şuanda mevcut pfsense radius serverım ve mikrotik cihazımız var. Test için açık kaynak kodlu yada captive portala entegre edebileceğim bir dosya türü var ise. Mysql ve PHP tabanlı bizim için daha iyi olacaktır. Tabiki kurumsal yerlerde kullanacağım. Bir çok otel, restorant, cafe, pub müşterilerim var. Çoğu sosyal medya wifi talebinde bulundu. Bir kaçının ürünleri ubiquiti olduğu için çözüm sağladık. Ama açık kaynak kodlu bir yere bağımsız olmayan bir sistem olsa şirket olarak bizim için daha iyi olacaktır. • Şu an sizin için sadece uzun vadede RADIUSdesk en iyisi yoksa üçretli kurumsal desteği olan ürünler mevcut diğer arkadaşların dediği gibi umarım çözüm bulursunuz.  :) • @codered06:

  Şu an sizin için sadece uzun vadede RADIUSdesk en iyisi yoksa üçretli kurumsal desteği olan ürünler mevcut diğer arkadaşların dediği gibi umarım çözüm bulursunuz.  :)

  birde birşey sorucam. Sanırım sizdiniz. Mikrotik ile Pfsense Radius eşleştirmesinde bir sıkıntı yaşıyoruz. Mikrotike girdik. Radius bilgilerini sayfa geliyor. Fakat geri paslamıyor.