Lan 'dan dışarıya 25 portuna gönderim sorunu • Arkadaşlar merhaba,

  tüm virüs programları ile taratmamıza rağmen LAN NETWORK 'unden dış ip:25 portlarına çıkmaya çalışıyor ve bunu her saniye yapıyor. Bu normal birşeymi yoksa virüsmü. Virüs se neden kaspersky da dahil bir virüs bulamıyor. Her saniye 25 portuna çıkmaya çalışınca direk blackliste giriyoruz. Dolayısıyla firewalla 25e çıkışı yasakladık ama bu sorunun kök nedenini çözmeliyiz, tecrübenizi paylaşırmısınız. Zimbra mail server kullanıyoruz. • Selamlar;

  source ip adresleri pc/laptop mu yoksa  printer vb cihazlar mı ?

  @emin.denizli:

  Arkadaşlar merhaba,

  tüm virüs programları ile taratmamıza rağmen LAN NETWORK 'unden dış ip:25 portlarına çıkmaya çalışıyor ve bunu her saniye yapıyor. Bu normal birşeymi yoksa virüsmü. Virüs se neden kaspersky da dahil bir virüs bulamıyor. Her saniye 25 portuna çıkmaya çalışınca direk blackliste giriyoruz. Dolayısıyla firewalla 25e çıkışı yasakladık ama bu sorunun kök nedenini çözmeliyiz, tecrübenizi paylaşırmısınız. Zimbra mail server kullanıyoruz. • selam,

  ipler laptop, pc, winxp, 7, 10, windows server hepsinden karışık. • Sistem kayitlarindan goruldugum kadariyla her bilgisayardan bir istek var. Muhtemelen bu bilgisayarlarin ortak kullandigi bir program buna sebep olabilir (crack, patch vs. vs.) öncelikle kullandigini programlari gözden geçirmenizi tavsiye ederim. • kırık bir program yok. ama yinede bu iplerde ortak kullanılan programı ayırt etmeye çalışacağım.
  Bu yöntem başarısız olursa başka önerebileceğiniz bakmam gereken yerler nelerdir, teşekkürler. • Farklı antivirus yazılımları ile deneyin. Hatta Antivirus yazılımlarının Bootable CD'leri ile bilgisayarı açıp tarama yapın. Spybot ile de taratın. • İlgili makineleri mutlaka https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ ile taratmanızı öneririm. Bazı zararlı yazılımları anti-virus'ler bulamayabiliyor.

  Kaynakları sorguladığım kadarıyla farklı görünüyor. Muhtemelen spam gönderiliyor, ip adresinizin kara listeye girmesi de aslında bunun göstergesi.


Log in to reply