Pfsense Proxy ? • Windows da proxy yapılandırması yapılınca kullanıcı adı ve şifre ile internete giriş yapıyor burda sorun yok ama windows da proxy yapılandırılmayınca internete girmesin istiyorum sadece proxy ile girebilsin istiyorum windows da proxy yoksa internete çıkmasın

  yardımcı olacabilecek var mı acaba ? • mesela bir kural oluşturabilirmiyiz kuralda proxy bağlantı noktasını gösterip sadece bu kuralı gerçekleştiren çıkış yapsın internete diye • @hibotr "lan" dan wan a tüm trafiği engellemen gerek.
  Bu engelden önce landan pfsense ipsine izin kuralı yerleştirmelisin, yada pfsense ipsi proxy portuna izin kuralı yerleştirmelisin.
  Tavsiyem portlar için alias oluştur, 80,443,53,666,8080,8181,3128.... gibi pfsense te ihtiyac olacak portları tanımla, sonra ip için alias oluştur 127.0.0.1 ve pfsense ipsi ekle.
  landan ip aliasına ve portlarına izin kuralı oluştur.
  Bunun yanına wpad yapılandırması kur.
  Ama tüm bunlara rağmen bazı servisler proxy olmadan direk interneti kullanmak isteyecek ve onlara özel kurallar eklemek isteyebileceksin. • Transparant proxy i kapatırsan işin çözülür diye düşünüyorum. Wpad yaparsan proxy i otomatik dağıtır.


Log in to reply