kullanıcıların captive portaldan disconnect olmama sorunu  • Selam arkadaşlar, sistemde 2.4.4 üzerine actspot kurulu.
    Şöyle bir problemim mevcut; kullanıcılar (tc yada manuel eklensin fark etmiyor) captive portalda Send accounting updates bölümünde;

    eğer start stop seçenekleri aktif ise; oturum kayıtlarında her bir dakikada oturum açma zamanının üzerine yazarak devam ediyor ve yanlış log kayıdı almış oluyor. (örneğin captive portalda session start 13:13:13 iken bu actspot kayıtlarında ilk 13:13:13 iken devam eden her dakikada 13:14:13, 13:15:13 oluyor(yani last activity zamanıyla güncelleniyor ve oturum bitiş tarihide bir saniye aşağısı oluyor ve oturum sonlandırma sebebi olarak nas request yazıyor)

    eğer no update yada interim seçenekleri aktif ise; kayıtlar doğru bir şekilde aktarılıyor fakat bu seferde sürekli çevrim içi kalıyorlar, internet bağlantılarına kesip tekrar gelseler bile direk internete çıkabiliyorlar, anca ben captive portaldan bağlantılarını kesmem yada pfsense reboot atmam gerektiğinde tekrar karşılama ekranı üzerinden aktif olmaları gerekiyor, bağlantıları anca öyle kopuyor.

    nasıl çözebiliriz bu konuyu? aslında interim no update seçenekleri açık iken bağlantılarını kopardıklarında, fark edilebilse problem ortadan kalkcakmış gibi görülüyor. dip not Reauthenticate connected users every minute seçeneğini de aktif yapıp denedim olmadı.


Log in to reply