Paket Yükleme Sorunu

• Merrhaba Arkadaşlar,

Pfsense de daha yeniyim. Paket Yüklemek istediğimde

Unable to communicate to pfSense.com. Please check DNS, default gateway, etc. 
    ```hatası alıyorum. Pfsense üzerinden internete çıkabiliyorum. bunun sebebi ne olabilir. birde paketleri farklı bir yerden yükleyebilirmiyim..

Teşekkürler..

• Pfsense sunucularında bir sorun vardı sanırım. Bende bağlanamadım. Fakat sorun düzeldi tekrar dene istersen

• evet sorun düzeldi Teşekürler..

• pfsense sunucularında sorun yok aslında bizim tlekom dnsleri ulaşamıyor ben bu sorunu yaşadıgımda elle dns vermişdim o şekilde erişebiliyorsunuz

• @ismailSon:

Merrhaba Arkadaşlar,

Pfsense de daha yeniyim. Paket Yüklemek istediğimde

Unable to communicate to pfSense.com. Please check DNS, default gateway, etc. 
    ```hatası alıyorum. Pfsense üzerinden internete çıkabiliyorum. bunun sebebi ne olabilir. birde paketleri farklı bir yerden yükleyebilirmiyim..
    Teşekkürler..

Paketleri *.tar.gz  kaynak kodu olarak indirip "Console" kısmından manuel kurulum yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.

• Paket yükleme sorunu bendede var. Aynı hatayı alıyorum. Paketleri manuel olarak indirdim. Paketleri manuel olarak konsol dan nasıl yüklemem gerekiyor.
    Yardımcı olurmusunuz ?

Teşekkürler.

• pkg_add -r paket_adı

• ( pkg_add -r paket_adı ) demişsiniz. Bu paketi nereye koyacağım flash diske mi yada paket adı yerinde web adresini mi yazacağım. Paketleri indirmişim ama nasıl ekleyeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.

• paketi ssh ile erişip /tmp altına kopy yapın
    pkg_add -r /tmp/paket_adi

Log in to reply