PFSENSE BOOT ESNASINDAKİ HATA • Merhaba arkadaşlar,

  bazen ara ara özellikle kernel: WARNING: / was not properly dismounted ve ardından kernel: WARNING: R/W mount of / denied. Filesystem is not clean - run fsck hatasıyla karşılaşıyorum daha önce karşılaşan arkadaşlar oldumu izledikleri kurgu nedir yardımcı olurmusunuz.

  Teşekkürler
  Güvenli günler. • Genelde sistem dikkatsiz kapatıldığında  ufs dosya sisteminde bazı bozukluklar oluyor.pfSense boot olurken bu dizinleri bağlamada (mount) sorun yaşarsa fsck ile onarmayı deniyor.

  Sistemi kontrollü bir şekilde kapatın/yeniden başlatın (shutdown -h now, reboot) • @ozanus:

  Genelde sistem dikkatsiz kapatıldığında  ufs dosya sisteminde bazı bozukluklar oluyor.pfSense boot olurken bu dizinleri bağlamada (mount) sorun yaşarsa fsck ile onarmayı deniyor.

  Sistemi kontrollü bir şekilde kapatın/yeniden başlatın (shutdown -h now, reboot)

  üstad bu sistem yaklaşık 4 aydır çalışıyor haftanın belirli gunleri reboot ediyorum ssh ile bağlanıp rebootu o şekilde yapıyorum ama işte bazen canımı sıkıyor boot ederken bahsettiğim uyarıyı veriyor sistemde başka dikkatimi çeken bir anormallik yok gün içerisinde aktif olarak 49 pc nete bu makına üzerinden çıkıyor  hani ilerde farklı bir problem çıkartırmı o yüzden soruyorum. :( :-\ • ilk akla gelen, yukarıda da belirtildiği gibi, düzgün kapanmama durumu (elektrik kesintisi vs)
  eğer böyle bir durum yok ise, harddiskten şüphe edin.
  harddiski değiştirmenizi tavsiye ederim.


Log in to reply