3G + Pfsense • Herkese selamlar , saygılar

  Forumda baktım ama pek birşey anlamadım üstadlara sorayım dedim .

  Turkcell VINN ' a sahibim . Bugün fabrikada bütün hatlar telekom kaynaklı kopuk ve hala düzelmedi sanıyorum dün akşamdan beri yok . Ben bu elimdeki VINN ' ı sistemime nasıl tanıtabilirim pfsense üzerinden .

  Saygılarımla ,

  ilker • Vınn bağlı laptopunuzda internet paylaşımını aktif hale getirin,
  pfsense'in wan veya opt bacaklarından birini bu laptopa bağlayın.
  Ip numaralarını aynı gruptan verin.
  Pfsense'de ilgili bağlantının gateway'i olarak, laptopun ip'sini yazın. • Teşekkür ederim ilk bağlantı kopması durumunda deneyeceğim . • bence bağlantı kopmadan deneseniz daha hazırlıklı olursunuz :)

  benzeri bir durumu ben, external bir dialup modem kullanarak yapmıştım.
  tabi adsl hızlarına alıştıktan sonra, çıkan sonuç faciaydı ama en azından mail alıp verebildik.
  zaten ondan sonra 3 hat ile çalışmaya başladım.
  siz de Vınn gibi bir alternatif kullanarak çok güzel bişey yapıyorsunuz. • Bizim burada hafta başında 4 tane adsl hattımız komple gitti ayrıca bu bölgedeki hatların hepsi gitti ghdsl adsl hiçbiri çalışmıyordu . Vınn olayı telekoma baglı olmadıgından güzel bir alternatif diye düşündüm . Mailler bizim içinde çok önemli bu yüzden bunu bu hafta içinde deneyeceğim . ilginiz için tekrardan teşekkür ederim . • @ilkert:

  Bizim burada hafta başında 4 tane adsl hattımız komple gitti ayrıca bu bölgedeki hatların hepsi gitti ghdsl adsl hiçbiri çalışmıyordu . Vınn olayı telekoma baglı olmadıgından güzel bir alternatif diye düşündüm . Mailler bizim içinde çok önemli bu yüzden bunu bu hafta içinde deneyeceğim . ilginiz için tekrardan teşekkür ederim .

  Rica ederim
  sonucu buraya yazarsanız çok iyi olur.


Log in to reply