Pfsense üzerine nasıl dansguardian kurabilirim?

• packages te yüklü gelmiyor eklemeye çalıştım ama başaramadım squidguard çalışmıyor dansguardianı belki çalıştırabilirim. Nasıl yükleyebilirim?

• @Onur:

packages te yüklü gelmiyor eklemeye çalıştım ama başaramadım squidguard çalışmıyor dansguardianı belki çalıştırabilirim. Nasıl yükleyebilirim?

merhabalar
    bende çok uğraşmıştım DansGuardian kurulumu için fakat çalıştırmayı başaramadık :( sonra şu linki bulmuştum
    http://forum.pfsense.org/index.php?topic=7464.0 burda da okuduğum yazılara göre deneyen heriflerde yapamamış :)
    Squid+SquidGuard  kullanıyorum stabil çalışıyor

güvenli günler.

• @Onur:

packages te yüklü gelmiyor eklemeye çalıştım ama başaramadım squidguard çalışmıyor dansguardianı belki çalıştırabilirim. Nasıl yükleyebilirim?

sQuidguard neden yüklenmedi ? ne hata veriyor ?

• Dansguardian ı başka makineye kurup proxy olarak pfsense i gösterebilirsiniz benim çalışma şeklim bu

• Ben squid ve squidguard kurdum fakat bir türlü filtreleme yapamıyorum. Çalışmıyor squidguard. ne yaptımsa ne ettimse olmadı…

• Nasıl bir yol izlediniz

http://files.pfsense.org/tutorials/squidguard/squidGuardQuick.htm

bu linki kontrol edermisin.

• Dansguardian ı farklı makinaya kurmak iyi bir fikir fakat gerek pfsense gerekse dansguardian üzerinde ne gibi ayarlar yapmak gerekli port vs.???

• Pfsensede bir şey yapmanıza gerek yok , Dansguardian kurulduktan sonra dansguardian ın kuruluğu olduğu makinada
    dansguardian.conf dosyasını açıyoruz proxyip = 192.168.0.252 ( pfsense in IP si ) Proxy sunucunun kurulu olduğu Pfsense makinemizin IP adresini giriyoruz.
    proxyport = 3160    Proxy sunucumuzun dinlediği port ( Burdaki yapıda Pfsense üzerinde kurulu olan Proxy sunucumuzun dinlediği port ) Dansguardian kendisine gelen istekleri test etttikten sonra Proxy sunucunun bu portuna yönlendirmeyi yapacak.

filterport = 3128  buraya dikkat etmeliyiz.Dansguardian ın dinlediği port , Client larda Dansguardian IP sini ve dinlediği portu gösteriyoruz

• ben hala daha squid guard ı çalıştıramadım pfsense makina conf. çok düşük biraz güncelleyip freebsd ve dansguardan kurmayı planlıyorum..

Log in to reply