Rozszerzona konfiguracja freeradius  • Witam wszystkich serdecznie,

    jestem nowy na forum i świeży w FreeBSD i pfSense, jest to świetne i wszechstronne rozwiązanie dlatego chce je wykorzystać w moim projekcie.
    Otóż, chce stworzyć rozwiązanie dzięki któremu można sprzedawać/udostępniać internet. internet byłby udostępniany dla klientów komercyjnych używając PPPoE, również byłby postawiony HotSpot dla pewnej grupy użytkowników darmowych, to rozwiązanie było by ulokowane na jednej maszynie z pfsense która była by redundantna (niezawodność przede wszystkim ). Uwierzytelnianie opierało by się o serwer freeradius który znajdował by się na kolejnej maszynie z pfsense (również redundantna), bezpieczeństwo na styku z internetem będzie zapewniał firewall również oparty o pfsense (oczywiście redundantny). Będą 4 grupy użytkowników, każda z grup będzie miała dostęp do innego transfery danych, 3 grupy to użytkownicy komercyjni a 4 to użytkownicy HotSpot, grupy również będą miały różny dostęp do usług.
    Mam więc kilka pytań co do konfiguracji pfsense:
    limitowanie transferu użytkownikom można ustawić w freeradus, ale jak? zna ktoś zaawansowaną konfigurację? można przypisać pasmo konkretnej osobie czy całej grupie? jak się trwoży grupy użytkowników?


Log in to reply