[ÇÖZÜLDÜ]squid+squidguard sonrası proxy dışı kullanıcı yavaşlığı • Herkese kolay gelsin,PF version 1.2.3

  sistemde squid(transparent değil)+squidguard kurulu,proxy uzerinde kimlik dogrulaması yapılan kullanıcılar gayet hızlı bir şekilde nete çıkıyorlar.

  Ama daha önceden direk outgoing nat'la dışarı çıkan kullanıcılarda bariz yavaşlama başladı.Proxy ye girmeden direk çıkan kullanıcılarda proxy kurulmadan öncesine göre bariz yavaşlama var.

  İçinizde bu sorunla karşılaşan oldumu? • proxy transparan mı ?

  proxy'e girmeden çıkanlar dediğiniz, nasıl çıkıyorlar ? proxy'den farklı bir gateway mi var ? • aslında not duşmuştum transparan değil,local userları tutuyor squid,
  proxy girenlerin firefox'unda proxy kısmına 192.168.100.1:8080 yazıyor,nete çıkış yaptıklarında kullanıcı ismi şifre giriyorlar.Bu kısımda sorun yok proxy kullanıcıları için net gayet hızlı.

  Ama proxy'e girmeden çıkan kullanıcılarda (outgoing nat) bariz yavaşlama var.Proxy girmeyenlerin gateway'leri PF ip adresi,zaten proxy'ye girenlerde gateway'in çok önemi yok. • arkadaşlar squid+squidguard tranparent modda olmayan yapıda direk çıkan userlarda internet erişim hızı sıkıntısı yaşan varmıdır?

  sessizlik sorunu tek yaşayan benmiyim anlamınamı geliyor:D • ben de bir sıkıntı yok.
  pfsense ile ilgili performans problemlerinin emelinde genelde kalitesiz etherne kartı yatar. eğer dandik kart var ise, kaliteli kartlar ile deneyin.
  ayrıca forumda squid için performan önerisi diye bi başlık var, orda yazdıklarımı da uygulayın. • Problem solved by addding local direct access ip addresses to services>proxy server>access control>Unrestricted IPs


Log in to reply