Yerel mesajlaşma sunucusu • merhaba arkadaşlar

  yerel ağda msni yasaklayıp kullanıcıların kendi aralarında mesajlaşabilmesi için pandion (http://pandion.im) kurmaya karar verdim, ancak pfsense makinasına bir im server kurmak lazım. bildiğiniz iyi çalışan bir im server yazılımı var mı? • Bende şirket içi msn kullanıyorum , ama bu biş için pfsense yerine openfire tercih ettim gayet başarılı çalışıyor pfsense konusunda ısrarcıysan bi bakarım tafsiyem openfire kurmandır. • @TACIM:

  Bende şirket içi msn kullanıyorum , ama bu biş için pfsense yerine openfire tercih ettim gayet başarılı çalışıyor pfsense konusunda ısrarcıysan bi bakarım tafsiyem openfire kurmandır.

  pfsense üzerinde ben de openfire kurmayı denedim ancak pek başarılı olamadım. kurulum sırasında bir çok paket kuruluyor ancak bi yerlerde hatalar oluyor veya aradığı paketleri bulamıyor. inceleyip geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. teşekkürler… • openfire localde sunucunuz varsa oraya kurun ensaglıklısı o pfsense yapı olarak openfire desteklemiyor • Bende ubuntu server üzerine kurdum , pfsense tarafında sadece nat işlemini yaptım.
  Yaptığım işlemler
  1. Ubuntu Server kurdum.
  2. Kurduğum Ubuntu Server üzerine desktop özelliğini yükledim (sudo apt-get install ubuntu-desktop)
  3. openfire paketi için ben .deb paketini tercih ettim ve http://www.igniterealtime.org/downloads/download-landing.jsp?file=openfire/openfire_3.6.4_all.deb adresinden indirdim ve kurdum
  4. Pfsense tarafında openfire portlarıni nat yaptım


Log in to reply