Pfsense donanım • arkadaşlar pfsense ile atom işlemcili makine kullananınız varmı? sanki istikrarsız çalışıyor. devamlı ağdaki makinelerle sorun yaşıyor. en basit ip dağıtma (dhcp), nat gibi işlemlerde tıkanıp kalıyor. makinede squid+squidguard kurulu ve captiveportal kullanılıyor. konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerini rica ediyorum. herkese kolay gelsin… • Sorununuzun işlemci ile alakalı olduğunu sanmıyorum.
  Tıkanıp kalmaktan kastınız nedir ? işlemci kullanımı 100% mü oluyor ?
  genelde ethernet kartınız iyi değilse bu dedikleriniz olur. • sistem arkasındaki trafiginiz nedir bu konuda bilgi verebilirmisin • @tuzsuzdeli:

  Sorununuzun işlemci ile alakalı olduğunu sanmıyorum.
  Tıkanıp kalmaktan kastınız nedir ? işlemci kullanımı 100% mü oluyor ?
  genelde ethernet kartınız iyi değilse bu dedikleriniz olur.

  işlemci kullanımı normal seyrediyor yani %10u geçmiyor. ama atom işlemciler anakartıyla birlikte geliyor. bu işlemci ve anakartta bir uyumsuzluk mu var diye düşündüm ayrıca WAN portunu onboard kullanıyorum. ethernet kartları da 10/100Mbps standart ethernet kartlarından. elimde bir tane 1Gbps destekli ethernet kartı var o da Realtek chipsetli bir de onu deneyecem.

  sistem arkasındaki trafiginiz nedir bu konuda bilgi verebilirmisin

  yaklaşık 20-25 pc var 8mbit internet bağlantısı var. • konsoldan "dmesg" komutunu kullanarak enson hataları görebilirsin


Log in to reply