PfSense KURULUM YAPARKEN • İyi günlerarkadaşlar..staj yaptığım yerde pfSense kurulumu yapmamı istediler.hatta evde yapmamı istediler.Evde iki bilgisayar var.Dekstop ce laptop.Dekstop ile LAptop arasında bağlantı için USB 2.0 LAN aldım.Daha sonra kuruluma geçtim pfSense nin.Birinci bacak görünüyor.Ancak ikinci bacak gözükmüyor.Ne yapmalıyım.Teşekkür Ederim. • @prensgold:

  İyi günlerarkadaşlar..staj yaptığım yerde pfSense kurulumu yapmamı istediler.hatta evde yapmamı istediler.Evde iki bilgisayar var.Dekstop ce laptop.Dekstop ile LAptop arasında bağlantı için USB 2.0 LAN aldım.Daha sonra kuruluma geçtim pfSense nin.Birinci bacak görünüyor.Ancak ikinci bacak gözükmüyor.Ne yapmalıyım.Teşekkür Ederim.

  Uploaded with ImageShack.us

  Arkadaşlar resim de sorunu daha iyi şekilde ifade ettim.Bir yardımcı olurmusunuz? • desktop olan bilgisayarına pci ethernet kartı takıp denermisin şuanda ethernet kartının birini görmüyor • @efabilism:

  desktop olan bilgisayarına pci ethernet kartı takıp denermisin şuanda ethernet kartının birini görmüyor

  hocam,iki bacak  olması  gerkiyor pcde değilmi.benim pc(laptop olan) tek ethernet kartı var.bu yüzden ona usb 2.0 lan ethernet aldım.eğer onu çıkarıp diğer pcye(dekstopa) [LAN diye tabir edeceğim bilgisayara] takarsam laptopta sadece tek ethernet kartı olacak.ben laptopı ana bilgisayar olarak kullanacağım.

  Uploaded with ImageShack.us  resimdede biraz izah etmeye çalıştım.acaba hatam nedir.usb 2.0 i neden görmüyor. • meraba hatan yok kardes pfsense senin usb lan ı gormuyor sole denesen vmware ye kur dene veya bi tane pIII 
  makina bul tak 3 adet interface onda istedigin gibi denemelerini yaparsın kolay gelsin • Merhaba arkadaşın dediği doğru benımde başıma geldi USB den ethernet kartlarını ve Wifileri görmüyor o yüzden ben kurulum yaparken makine üzerinde USBleri kapatıyorum boşuna kaynak tüketmemiş oluyorum :) ve O/B Audio varsa bunuda kapatırım kaynak tüketimi öenmlidir  değilmi kolay gelsin ;)


Log in to reply