Hangi ethernet kartını önerirsiniz? • Merhaba, İnternetin sık sık düşmesi problemi için ethernet kartımı değiştirmemizi önermiştiniz.Peki önerebileceğiniz marka ve model ethernet kartlarını yazabilrmisiniz.İyi çalışmalar… • ben TP-Link TG-3269 kullanıyorum ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.
  bunun yanında @tuzsuzdeli nin önerdiği aşağıdaki marka ve modelleri rahatlıkla kullanabilirsin;

  3Com 3c905c-TX/TX-M
  Broadcom NetXtreme BCM 5705
  HP NC7170
  Intel 82556DM-2
  Intel EtherExpress PRO/100B
  Intel Pro/100 (Intel 82557/8/9) ve pro/1000
  Realtek 8169 ve 8168/8111C • @GuMgUmOk:

  Merhaba, İnternetin sık sık düşmesi problemi için ethernet kartımı değiştirmemizi önermiştiniz.Peki önerebileceğiniz marka ve model ethernet kartlarını yazabilrmisiniz.İyi çalışmalar…

  bu arada, eğer bağlantınız adsl ise, modemdem modeme fark olur. misalen airties modemlerin 3 dakikada bir düştüğü bir hatta, zyxel modemler günlerce sorunsuz çalışabiliyor.
  ayrıca eğer adsl bağlantınız 8mb ise, bunu her hat kaldırmaz. santralinizden hızınızın biraz düşürülmesini isteyebilirsiniz. 7mb civarında stabil bağlantı yakalanabilir. • Merhabalar , Cevaplarınız için teşekkürler.
  Şu anda 2 modem e bağlı bir server var ve modemleri 3Com ethernet kartlarına bağlayıp çıkışı onboard ethernet kartlarıyla yapmaktayım.Yalnız bağlantım vdsl2 ve modem Huawei HG520V.

  Bu durumda netin kesilmesi sadece ethernet kartlarından olmayabilir diyorsunuz yani.bağlantı hızıda sorun yapabiliyormuş? Peki ethernetleri değiştirdikten sonra duzelmezse tek çözüm bağlantı hızı düşürmek mi olacak? • Arkadaşlar sanırım sorunum ethernet kartlarından kaynaklanmıyormuş.Bugun net gitti ve bende server'e manuel reset attım. Ondan sonra net geldi yalnız squid ve squidguard çalışmıdığını gördüm . Bunların çalışması neti etkiyormuş.3-4 saatir hiç bir problem yok net düşmedi hiç gayat te hızlı.Squidin yeni versiyonu yayımlanmış kaldırıp tekrar kurmam sorun yaratırmı? pfsense versiyon 1.2.2 ..


Log in to reply