Lokal Agda bir Ip nin Internet cikisini nasil engellerim ? • Arkadaslar sistemde tepemi attiran bazi yuzsuz arkadaslarin internetlerini belirli bir süre kesmek istiyorum. ( Abicim sunu yapma dedigin halde hic dememis gibi umarsizca interneti sömüren karakterler mesela )

  Ben bunu kisinin mac ini alip static ip yapip firewall rules kisminda tüm portlari kapatarak yapiyorum ( wlan icin ayri ethernet karti icin ayri ip ayarliyorum )

  Ama söyle bisey adam gelip bana internete giremiyorum demedikce emin olamiyorum cunku traphics graph a baktigimda adamin hala bu adamin 3 4 dk boyunca listenin tepesinde oldugunu görüyorum.

  Ayrica her seferinde Firewall Rules ayarlamak yerine tek tikla halledebilecegim bi blacklist gibi bi eklenti war mi bildiginiz ???

  pfsene 2.0 RC3 kullaniyorum Captive Portal Aktif Banthwithd yüklü

  Tanimladigim Firewall kurali asagidaki gibi

  ID Proto             Source         Port  Destination Port Gateway Queue Schedule Description
          TCP/UDP 192.168.1.10 *     *           *     *         none • Hiç bunlara gerek kalmadan max. bandwith ayarlaraya veya QoS yapsanız çok daha iyi olur bence..belli bir bandwith verin onu aşamasın.Bu bandwithde toplam bandwithinizi etkileyemecek bir seviyede olsun..O zaman o kullanıcı hem mızmızlanmaz hemde sizin işiniz yürür. • Hem nasıl yapıldığını bilmiyorum hemde bazen tek çare direk bloklamak o yüzden lazım boyle bısey • Sayın efmukl,

  Aşağıdaki şekillerden Traffic limit nasıl verildiği ile ilgili bir kaç screeshot yaptım..Çalışırlığını test ettim..İster bunu kural olarak ekler ve Source address kısmına kullanıcıları yazarsınız veya Alias yaparak isterseniz tek tek kullanıcılara limit yazarsınız.. Mesele 8Mbit internet olan bir Networkde eğer aşırı derece yoğun trafik yaratan kullanıcılar var ise bunları topyekün trafiklerini limitleyerek gerektiği kadar bandwith ayırabilirsiniz. Mesela ben örnekte 512KB ayrıdım size o kullanıcılara örneğin 1024 veya 2048 Kbit değerlerini verip limitleyebilirsiniz böylece kullanıcı engellenmediğinden sesini çıkarmaz ama yavaş bağlanır  kaderine razı olur  ;D
 • Dİğer Figür
 • Dİğer FigürLocked