Captive Portal Kullanıcı ? • **Merhabalar,

  Captive Portalda aynı kullanıcı adını kullanabilmemiz mümkün mü acaba ? Yani her internete çıkış yapmak isteyene farklı kullanıcı adı vermek yerine aynı kullanıcı adını verebilirmiyiz ?** • -Mümkün tabi ancak kullanıcılara söylemeniz gerekiyor. Benim bir lokasyonum da sadece 1 kullanıcı tanımlı mesela misafir, gelen misafirlere onu söylüyorlar ve sistem 2 saat internete çıkartıyor bitince düşürüyor. • Bunu nasıl yapabiliriz peki ? kullanıcı adı hep aynı kalacak ve şifreler farklı olacak.. • -Sanmıyorum bu görünürde mümkün değil galiba, menülerinde öyle bir ayar yok.. Üstelik benimki bile yanlış bir yöntem iken sizin söylediğiniz mantık olarak da yanlış gibi..
  -Ancak otomatize edip cep telefonu üzerinden pin yollatıp sisteme sokan ve bunun da ticari olarak satışını yapan birileri var..
  Büyük bir ağ için kullanacaksanız onlardan satın alın derim.. Bu işlemi log tutmasına varana kadar hazır anahtar teslim sunuyorlar.. • bu mümkün değil, hangi üyelik sisteminde gördünüz aynı kullanıcı adının bir çok kişi tarafından alına bildiğini :) bunun olacağını hiç sanmıyorum, ama birçok aynı isimli kullanıcı açmak yerine, o kullanıcının captive portaldan birçok defa kullanılmasına "eş zamanlı bir başka login durumunda logout  olamamalı " seçeneğinden yapabilirsin sonuçta herkez aynı kullaıcı adını  eş zamanlı çok kez kullanmış olacaktır. • Selamlar…

  @hacker-06:

  **Merhabalar,

  Captive Portalda aynı kullanıcı adını kullanabilmemiz mümkün mü acaba ? Yani her internete çıkış yapmak isteyene farklı kullanıcı adı vermek yerine aynı kullanıcı adını verebilirmiyiz ?**

  Captive Portal arayüzünde eş zamanlı girişlere izin veren bir ayar vardı diye hatırlıyorum. İlgili onay kutusu (chech box)  işaretlendiğinde aynı kullanıcı eş zamanlı olarak oturum açabiliyor. Ancak böyle bir durumda oturum açan herkes tek bir kullanıcı hesabıya giriş yapmış olacağı için, kullanıcılarınızı ayırdetme ve hangi kullanıcının ne zaman giriş / çıkış yaptığını kayıt altına alma şansınız olmayacaktır. Eğer kullanıcı aktivitelerinin kaydı sizin önemliyse bu yöntemi kullanmak iyi bir fikir olmayacaktır. Kullanıcı aktivelerini kayıt altına almak önemli değil ise işinizi fazlasıyla görecektir.

  Saygılarımla…


Log in to reply