Pfsense ile airties war-141 ipsec vpn konfigürasyonu • Günlerdir pfsense 2.0 ile, başlıktaki modem arasında bir vpn tünel oluşturamadım.
  Bunu çalıştırabilen bir arkadaş var ise, ekran görüntülerini yollayabilir mi acaba ? • Selamlar
  @tuzsuzdeli:

  Günlerdir pfsense 2.0 ile, başlıktaki modem arasında bir vpn tünel oluşturamadım.
  Bunu çalıştırabilen bir arkadaş var ise, ekran görüntülerini yollayabilir mi acaba ?

  VPN denemedim ama şu sıralar pfSense 2.0 için çok fazla VPN şikayeti söz konusu. Sanırım bunun sebebi hata takip sisteminde açık olan VPN ile iligli kapatılmamış hatalar. pfSense 2.0 sürümü bir süre daha ocakta ağır ateşte kalacak yada kalmalı gibi bir his var içimde. Belkide bir süre daha 1.2.3 sürümünü kullanmaya devam etmemiz gerekiyor. :)

  Saygılarımla… • @tuzsuzdeli:

  Günlerdir pfsense 2.0 ile, başlıktaki modem arasında bir vpn tünel oluşturamadım.
  Bunu çalıştırabilen bir arkadaş var ise, ekran görüntülerini yollayabilir mi acaba ?

  O günle senle beraber çalışma yapmıştık..Bridge modda da çalışmadı mı? Bu arada Sen airties to Pfsense VPN yapıyordun hiç şunu denedin mi; iki Pfsense arasında VPN yapmayı..Bundanda çalışmazsa By default konfigürasyonu ile o zaman gerçekten 2.0 versiyonunda bir problem vardır..Ancak gerçi sen daha iyi bilirsin yolunu.İngilizce forumun VPN kısmına Error Loglarıda paste edip bence bir topic aç..Hem kendine hemde bize bir yardımı olabilir..Gerçi ben hiç uğraşmadım ama iki sanal makina kuracam bu gidişle bu problem için..İKi pfsense arasında denerim senin için… • Şimdi bir de karşıya başka bir modem alacağım, Zyxel
  onunla bir deneme yapayım.
  Şu an başka bir yerde, zyxel ile pfsense 2.0 sorunsuz çalışmakta • @tuzsuzdeli:

  Şimdi bir de karşıya başka bir modem alacağım, Zyxel
  onunla bir deneme yapayım.
  Şu an başka bir yerde, zyxel ile pfsense 2.0 sorunsuz çalışmakta

  Zyxel ile bir sorun olmuyor dediğin gibi ama Airties başa bela…Sorun olmadan çalışırsa Config bilgisini Paste yaparsan sevinirim..

  Kolay gelsin..


Log in to reply