NAT verdiğim bilgisayara sadece bazı wan iplerin bağlanmasını nasıl sağlarım. • Arkadaşlar uzak masaüstü bağlantısı sağladığım bilgisayara hiç bir wan ip bağlanamasın ama sadece benim istediğim wan ip lerin bağlanmasını istiyorum.Yardımcı olur musunuz? • Merhaba,
  Rdp servisini kullandığınız terminal anlayabildiğim kadarı ile iç networkde.
  Eğer bu şekildeyse yapmanız gereken, dışdan bağlanmasını istediğiniz ip grubu için bir aliases oluşturun.
  daha sonra rdp servisi için yapacağınız nat yapılandırmasında source kısmında single host or aliases bölümüne hazırladığınız aliases ismini giriniz ve diğer ayarları aynen tamamlayınız.
  Keyifli çalışmalar • Teşekkür ederim aslında bildiğim bir şeymiş ama anlayamamıştım.
  Birde şu konuda yardımınızı istiyorum.
  Bu işlemler modem bridge,PfSense PPoE konumundayken kolay.Peki modem PPoE,PfSense modemden ip alıyorsa nasıl yapmam gerekiyor • tekrar merhaba,
  modem arayüzünde nat tabı altında dmz bölümüne girerek, pfsense verdiği ip'yi girmeniz yeterli.
  Ekran görüntülerinde airties marka bir modem var, ama diğer modem markalarında da aynı yapıyı görebilirsiniz.
  Tabi modem üzerinde pf mac adresi için ip sabitlemen, modem yeniden başladığında yapılandırmanın değişmesini önlemek için kullanılabilir.
  Keyifli çalışmalar

 • Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. • Kusura bakmayın bir sorum daha olacak.
  Bir önceki sorumda yapmış olduğum hata modemin dmz sini açtıktan sonra yönlendirilecek ip ye pfsense nin lan ip sini vermemdi.
  Şimdiki sorum ise iki farklı locasyon arasında bu yapı ardında (modem PPoE, PfSense DHCP modunda) VPN kurmak istiyorum.Aslında modemi bridge modunda çalıştırsam çok daha kolay olacak lakin ben bu şekilde nasıl yapabilirim?


Log in to reply