MSN, ICQ,YAHOO Loglama. • Merhaba Arkadaşlar

  Bir başka bir topicde de yazdım ancak görüyorum pek yapan yada yapıpda paylaşmayan arkadaşlar var aramızda.. Tabi ki bilgi değerli ve bir çoğumuz danışmanlıktan ve bu bilginin verdiği tecrübe ile ekmek yiyoruz..Neyse işin acındırma kısmını geçiyorum ve yürekli arkadaşları yardıma çağırıyorum..  ;D

  MSN, ICQ,YAHOO Loglama Malesef çalışmıyor..Pfsense 2.0RC3 kullanıyorum en son release Ayrıca sistemde squid paketide yüklü ve transparent olarak çalışıyor…Testlerde MSN messenger Sürüm 2011 kullanıyorum ancak malesef herhangi bir loglama yapmadı inspector.

  Bilgisi olan yada yapan arkadaşların sürüm bilgileri, hangi paketleri kullandığı ve topolojiyi paylaşırsa çok sevinirim.Teşekkürler

  iyi çalışmalar

  Adem DARGÜNER • Aynı durum 2.0 Release sürümünde de mevcut. Sanırım değişen protokoller var.. Gtalk, Msn ile test ettiğimde loglama yapamadı.. • @Aydin:

  Aynı durum 2.0 Release sürümünde de mevcut. Sanırım değişen protokoller var.. Gtalk, Msn ile test ettiğimde loglama yapamadı..

  Genel olarak 80 ve 443 üzerinden authentication oluyor sonra 1863 portundan konuşmalar geçiyor ama nedense loglamıyor..Paket yazarının güncellemesini bekleyeceğiz bu gidişle  :( • Evet arkadaşlar sadece XP yüklü mekinelerdeki messenger programı ile yapılan görüşmelerdeki logları tutuyor.win 7 işletim sisteminde olan Live Messenger Temel Parçacıklar 2011 sürümünde log tutmuyor.Ayrıca web browser üzerinden yapılan görüşmelerde de logları tutmuyor.


Log in to reply