Usb Bellege PfSense 2.0 Release Kurulabilirmi? • Merhabalar;
  Çok acil yardıma İhtiyacım var Pfsensela Birden Fazla İşletim sistemini Altında Çalışmıyomuş sanırım. Usb Bellege Nasıl Kurabilirim.?
  Teşekkürler… • @zonne:

  Merhabalar;
  Çok acil yardıma İhtiyacım var Pfsensela Birden Fazla İşletim sistemini Altında Çalışmıyomuş sanırım. Usb Bellege Nasıl Kurabilirim.?
  Teşekkürler…

  USB belleğe kurmak için, ilk önce çalıştırmak istediğiniz CPU RAM Network kartlarının olduğu donanım bileşeninin USB den boot edilebilir bir sistem olması lazım..Bunu Biosdan kontrol edin. First boot işlemi için USB arabirimi destekleniyor mu? İkincisi destekleniyorsa ister format atıp sisteme CD üzerinden USB arabirimi gösterip kurun isterseniz Pfsense CF versiyonunu image atma programı ile USB belleğe deploy edin o zaman sisteme Pfsense kurabilirsiniz.. Ben CF üzerinde çalıştırdım gayetde başaırlı çalışıyor USB de bu doğrultuda çalışabilme ihtimali var..Ancak USB arabimiri Disk olarak Pfsense görmeme durumu mevcut..Bir kaç farklı USB arayüzü denemeniz gerekebilir Pfsense tanımayabilir..USB belleğe nasıl image deploy edilir bunun bilgisini bu linkdeki yazımdam fikir sahibi olabilirsiniz.

  http://forum.pfsense.org/index.php/topic,36827.0.html

  iyi çalışmalar

  Adem darguner • öncelikle Teşekkür ediyorum cvbınız için;
  First boot işlemini USB arabirimi destekliyor Ama Dediginiz gibi Pfsense Disk olarak görmüyor. Denedigim Çogu Arayüzde Bootdan İleri gidemedim. • @zonne:

  öncelikle Teşekkür ediyorum cvbınız için;
  First boot işlemini USB arabirimi destekliyor Ama Dediginiz gibi Pfsense Disk olarak görmüyor. Denedigim Çogu Arayüzde Bootdan İleri gidemedim.

  Genellikle USB kurulumlar okuma yazma hızı gibi birçok etkenden dolayı sorun çıkarmaktadır, HDD kurulumunu tavsiye ediyorum.

  Saygılar,


Log in to reply