DELL optıplex380 kasa onboard ethernet görmüyor yardım lütfen !!!

• **arkadaşlar  pfsense  kurmak  istiyorum  ama  kuramıyorum.

Sıfır Dell optiplex 380 kasa aldım.  orjinal  dell  anakart  ve  kasa.ama  onboard  etherneti  tanımıyor  kurarken.

3  tane erhetnet  kullanmak  istiyorum. 2  tane  harici  takıyorum 1  tanede  onboard  diye  düşündüm.  haricileri  tanıdı ama  onboard  tanımadı.  haricilerde  problem  yok  kuruyorum  çalıştırıyorum  sistemi. ama  onboard  etherneti  aktif  yapamıyorum

yardımcı  olurssanız  sevinirim.**

• Pfsense, freebsd üzerine kuruludur.
    Freebsd, donanım uygunluk listesini kontrol ediniz.
    Bahsi geçen ethernet chipseti, desteklenmiyor olabilir.

• bende  onu  araştırıyorum  dostum…

bende  pfsense 1.2.3 release  kurulu.

pfsense 2.0  kursam  acaba  tanırmı sizce ???

birde  2.0 i386  var.  livecd  yok  serverlarda.hepsine  baktım  live  cd  yok.  direk 2.0 .386.iso  indirip  cdye  çeksem olurmu ??? (boot  yaparmı kendisi )

• -sozkonusu sistemde gecen sene 6 ay boyunca denemeler icin kurup kullandim version 2.0 rc3 ile bir sorun yasamamistim.

• pfSense 2.0 Release sürümü FreeBSD 8.1 üzerine kurulu olduğundan dolayı 1.2.3'e göre daha çok donanım destekleyecektir. 1.2.3'de bende benzeri onBoard sorunları yaşıyordum fakat 2.0 Re'de böyle bir problemle henüz karşılaşmadım.

@nmnoztrk:

bende  onu  araştırıyorum  dostum…

bende  pfsense 1.2.3 release  kurulu.

pfsense 2.0  kursam  acaba  tanırmı sizce ???

birde  2.0 i386  var.  livecd  yok  serverlarda.hepsine  baktım  live  cd  yok.  direk 2.0 .386.iso  indirip  cdye  çeksem olurmu ??? (boot  yaparmı kendisi )

• **evet  arkdaşlar  2.0  kurdum  ve  sorun  kayboldu.

Yardımlarınız  için  çok  teşekkür  ederim.

Allah  razı olsun arkadaşlar…**

Locked