Captive Portal Session • Selam,
  Captive portal 'a logon oldular, bir sayiya ulasti ve simdi o sessionları göremiyorum. Yani oturumlar otomatik olarak sonlanmıyor. Hepsini birden nasıl kill edebiliriz? Yada bunu otomatize hale nasıl getirebiliriz? • Genel ayarların yapıldığı ekranda "Hard Timeout" (belirtilen sürede bir tüm kullanıcılar logout edilir) ve "Idle Timeout" (giriş yapan kullanıcı bu süre boyunca işlem yapmaz ise logout edilir) seçenekleri mevcut, bunlara uygun süreleri yazabilirsiniz. Bunların haricinde toplu logout için yine genel ayarların yapıldığı ekranda herhangi bir değişiklik yapmanız tüm kullanıcıların logout olmasını sağlar.

  İyi bayramlar..

  @alpery:

  Selam,
  Captive portal 'a logon oldular, bir sayiya ulasti ve simdi o sessionları göremiyorum. Yani oturumlar otomatik olarak sonlanmıyor. Hepsini birden nasıl kill edebiliriz? Yada bunu otomatize hale nasıl getirebiliriz? • @Aydin:

  Genel ayarların yapıldığı ekranda "Hard Timeout" (belirtilen sürede bir tüm kullanıcılar logout edilir) ve "Idle Timeout" (giriş yapan kullanıcı bu süre boyunca işlem yapmaz ise logout edilir) seçenekleri mevcut, bunlara uygun süreleri yazabilirsiniz. Bunların haricinde toplu logout için yine genel ayarların yapıldığı ekranda herhangi bir değişiklik yapmanız tüm kullanıcıların logout olmasını sağlar.

  İyi bayramlar..

  @alpery:

  Selam,
  Captive portal 'a logon oldular, bir sayiya ulasti ve simdi o sessionları göremiyorum. Yani oturumlar otomatik olarak sonlanmıyor. Hepsini birden nasıl kill edebiliriz? Yada bunu otomatize hale nasıl getirebiliriz?

  Selam,
  Hard timeout 60 duruyor zaten. Fakat sistemde kaç kişi oldugunu real time olarak göremiyorum. Mesela 499 user var su anda captive icerisinde. Ama halbuki networke bagli 200 civari user var? • İlk mesajımda da belirttiğim gibi "Idle Timeout" süresi doluncaya kadar kullanıcı sisteme bağlı olarak görükecektir. "Hard Timeout" sadece belirtilen sürelerde tüm kullanıcıların Idle Timeout süresine bakılmaksızın çıkarılması için kullanılmaktadır.

  "Status > Captive Portal" buraya girdikten sonra "Show last activity" tıklayarak kullanıcıların son işlem yaptıkları saati görebilirsiniz.

  MAC filtreleme ile kullanıcılar tanımlandı ise burada kullanıcıları görememektesiniz.


Log in to reply