2.0-RELEASE (i386) active x lere izin verme • uzunca zamandir formun neredeyse butun basliklarini okudum yeni konu acmayayim diye belki gozden kacirdim ama
  pf 2.0 release virtualbox ile kullaniyorum 2 ayri ethernetim var
  clientler statik ip
  squid + squid gurad ve lightsqid kullaniyorum
  transparent degil clientlerde explorer e ip ve port yaziyorum
  calistigimiz bazi kurumlarin uygulamalari explorer adres satirina yazilian vpn ile kullaniyoruz.
  sayfa acilip logon olunca activex yukleniyor ekranında takili kaliyor. bazi clientlerin uygulamalara takilmasini nasil engellerim.
  yada elle giridgim blacklist disinda engele takilmasinlar
  saygilar • merhaba,
  öncelikle pfsense vb. firewall yada utm çözümlerinin, siz istemedikçe activex uyarılarına karşı herhangi bir kısıtlaması yoktur.
  ancak herhangi bir kural yada policy uygulaması yaparsanız, ie güvenlik sekmesinde bir değişikliğe sebep olabilir.
  3 sorum olacak.

  • ortamınızda local domain mevcut mu ?
  • pf üzerinden internet hizmeti almadığınız bir terminalde uygulamayı çalıştırdığınızda, aynı ekran karşınıza geliyor mu ?
  • IE güvenlik panelinde activex ile ilgili bölümleri kontrol etmeyi denediniz mi ?

  keyifli çalışmalar • cevap icin tesekkur ederim
  *local domain kullanmiyoruz.
  *diger iki soru icin ayni cevap proxy olarak kullanmak icin explorer e proxy sunucu ip ve 3128 port giriyorum. eger proxy kullanmadan direkt olarak modemden çıkış yapar ise sistem normal çalışıyor. bir sorun yok proxy üzerinden çıkış yaptıgımda uygulama çalışmıyor. • transparan porxy kullanmayı denediniz mi peki porxy server üzerinden aktif edip explorer ayarları üzerinden proxy ayarını kaldırın bu şekilde yaparsanız. pc proxy den habersiz hareket edecektir ve proxy yönlendirmesini tamamen pf sense yapacak belki bir çözüm olabilir. • birtakım uygulamalardan dolayı modemi forwad edemiyorum aslında deneme ile cozum buluna bilir fakat aktif sistgemler oldugu icin yarım saat bir devreden cıkaramıyorum anca mesaiden sonra olabilir onuda deneme şansım yok mesai bitiminde burada kalamıyoruz.
  *şunu merak ediyorum transparent kullanımda ne gibi degisiklik olabilir istekler yine pf üzerinden geçeçecek acaba degişiklik olurmu.


Log in to reply