Lightsquid aklıma takılan problem • merhaba  arkadaşlar. aklıma takılan bir konu var.  lightquid de  refresh now refresh full  günlük mü  yapmam lazım.

  Yani  sistemimde  en  son  18  kasımda bakım yapmıştım. o  zaman lightsquid de inceleme  yaptım.  o günden sonra hiç sisteme girip log incelemesi yapmadım.
  ve bugün bi  bakayım dedim ve geçmiş günlere ait kayıt bulamadım. sadece  18  kasım ve 03  aralık var. diğer  günler yok.

  aklıma takılanda şu :  ben hergün sisteme bağlanıp refresh now ve refresh full  demem mi lazım ? Bunu cron a yazacağımız bi komutla yaptırabilirmiyiz.

  Bendeki sorun aynı gün 18 kasımda başka bir arkadaştada olmuş konu burda arkadaşın msjı altta kırmızı renkte olan. http://forum.pfsense.org/index.php/topic,43520.0.html

  @Seyfullah:

  18-11-2011 tarihine kadar loglama yapmış. Daha sonra loglama yapmamış herhangi bir güncelleme yapılmadı. pfsense 2.0 direk yüklendi. Yükseltme yapılmadı. "http://XXX.XX.XX.X/lightsquid/index.cgi" dosyasını bulamıyor. Çalışan servislere baktığımda LightSquid gözükmüyor. Kaldırdım tekrar kurduysamda olmadı.Yapabileceğim başka birşey varmı. • arkadasim orda Refresh sheduler die bir menu var orda hangi saatlerde refresh yapip kayit edecek belirleye bilirsin.. • @dawit:

  arkadasim orda Refresh sheduler die bir menu var orda hangi saatlerde refresh yapip kayit edecek belirleye bilirsin..

  Tamam  dostum. 1-2  gün  deniyeyim ben. yardımın için çook  teşekkürler  dostum. Allah  Razı Olsun. • Refresh özelliği belirlediğiniz sürelerden önce kontrol etmek isterseniz kullanamanız içindir. Örneğin her saat başı yenilemesini belirttiğiniz ama acil olarak o anda kontrol etmeniz gerekiyor bu durumda refresh kullanmalısınız. • @Aydin:

  Refresh özelliği belirlediğiniz sürelerden önce kontrol etmek isterseniz kullanamanız içindir. Örneğin her saat başı yenilemesini belirttiğiniz ama acil olarak o anda kontrol etmeniz gerekiyor bu durumda refresh kullanmalısınız.

  **Çook  teşekkürler  aydın bey.

  Poblem  bendeymiş. None işaretlemişim. o  yüzden  kayıt  almıyormuş.**


Log in to reply