Pfsense 2.01 Proxy NTLM • Arkadaşlar mrb,

  Pfsense üzerinde çalışan proxy ntlm ile konfigurasyon yapıp çalıştıran arkadaşlar yardımcı olabilirlemi acaba veya bir döküman göstermeleri mümkünmüdür. • arkadaşlar amacım active directory üzerinde oluşturulan kullanıcılara ve gruba izin verdiğimde AD kullanıcı veya grubunda ise şifre sormasın ad kullanıcısı değilse şifre sorsun yapmak istediğim bu bu konuda bir çalışma yapmış olan arkadaşlardan önerilerini duymak isterim • Active directory ile kullanıcı hesaplarını kontrol edebilirsiniz ancak şu kişi yada guruba şifre sormasın diyemezsiniz. Ancak ip bazlı yani şu yada bu ip'ye şifre sormadan nete çık diyebilirsiniz.

  Proxy sunucusu transparent modda çalışıyor ise trassparent moddat çıkarın
  Proxy Server/Auth Settings Altında Ldap bağlantısı kurun.
  Eğer şu ip veya subnet kısmında şifre sormasın derseninz yine Auth Settings altında bulunan "Subnets that don't need authentication" kısmına gerekli ip ve gurupları girin

  Not: hiç ihtiyacım olmadığı için kullanmadım ancak yapılandırma bu şekilde olmalı bu yapılandırmayı bi ileri düzeye taşımak daha mantıklı olabilir Radius+Ldap+Proxy sunucusu yapılandırması daha mantıklı gibi. Active directoryde bulunmayan kullanıcıları radius aracılığı ile doğrulamaya sokabilirsiniz. Radius hakkında video forumda mevcut inceleyiniz.
  Saygılar.


Log in to reply