• Merhaba arkadaşlar ufak bir sorum var 2 lokasyon arası ipsec vpn kullanılarak bağlandı geçekleşmekte A lokasyonundaki herhangi paylaşılan bir klasöre B notasından kesinlikle dosya kopyalayamıyorum (Aynı şekilde A'dan B'yede )ve sürekli dosya kopyalamaya kalktıgımda "network busy" yanıtını alıyorum rule kısmında herşey karşılıklı olarak Any ve metro ethernet üzerinden hizmet alıyorum. Lütfen konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun.

  Saygılar..


 • Selam,

  Öncelikle sormak istediğim paylasılan klasörün içeriği geliyor mu?

  Sevgilerle,
  SGTR


 • Evet geliyor dosyaları görebiliyorum ancak ne dosya içeriğini okuyabiliyorum nede dosya kopyalayabiliyorum


 • Bu daha çok firewall kuralları ile değil paylaşım haklarıyla alakalı gibi geliyor. Bu gibi durumda aynı domainde/workgroup isminde misiniz? Bunlar etken bazen denemekte faya oluyor bağlanılan ve bağlanan pc leri yeniden başlatıp denemek. Aklıma gelenleri geldikçe sorayım ortamda DC var mı?


 • DC'den bol bişi  yok bizde :) Tüm makinalar domain'e logon durumda paylaşım izinlerinide birşey yok localden herkes erişebilir durumda ancak vpn üzerinde bir sıkıntı var. Sanırım MTU size ile  alakalı  veya aggresif degilde main modda çalışıyorum onunla alakalı bir durum yarın bi canlı deneyeyim çimdi çalışan sistemi durdurmak istemiyorum yine bilgisi olan var ise sevinirim

  Saygılar