Her kullanıcı ya da gurup üyelerini istenilen sayfaya yönlendirme • Herkese kolay gelsin pfSense sakinleri,

  Konu başlığı çok fazla birşey ifade etmiyor bunu biliyorum, Yapmak istediğim şeyin detayına gelince;

  Bir kullanıcı ya da bir kullanıcı gurubu oluşturmak istiyorum, ve bu gurup mac adresleriyle oluşturulmuş olsun,
  ve gurup içerisinde bulunan mac adreslerine ait kullanıcıların; tarayıcıya hangi adresisi girerse girsin sadece benim istediğim adrese yönlenmesini istiyorum!!

  bunu sanırım squit ile yapabilirim ancak bunun dışında bir kural, dns yönlendirme ya da benzeri bir paket var mıdır? veya bunu bsd de yazabilir miyim? • **Domain yapın varsa daha basit yolla hosts dosyasını editleyip kullanıcılara group policy yazabilirsin.daha basit olur bence.

  proxy filter ile yapabilirsin ama Mac  adresiyle mümkünmü bilemem. istediğini ip adresleri ile yapabilirsin.

  proxy filter üzerinden yeni kategori oluşturup bu kategoriye girmelerini istemediğin sitenin ismini tanımlarsın.

  sonra  groups üzerinden ip aralığını veya ip adreslerini belirlersin. ve  groups oluştururken  Redirect mode yazan yeri ext url redirect seçip altına girmek istedikleri siteyi yazardım.

  ben  böyle  yapardım açıkcası. denemedim ve deneme şansımda olmadı. aklıma gelen yöntem en baştaki olan. ikincisini denemek lazım….

  saygılarımla...** • domain yapısından kastınız nedir? pfsense uzerinde bir domain yapısınımı vurguladınız? • **şirketinizde active directory yapısı varmı?

  active directroy varsa harika olur.** • malesef yok, ama bu konuyla ilgili bir paket yazmaya başlayacaz, başarılı olursak burada paylaşırım • **elimden gelebilecek bir durum olursa her zaman varım…

  umarım başarılı olursunuz.Tam destek Yürekten destek... ;)**


Log in to reply