Captive Portal ile alakalı bir soru ? • Herkeze mrb benim sorum şu şekilde olacak Captive Portal uygulamasını çalıştırdıktan sonra wan bacağındaki adsl modemin internet hizmetinin olup olmadığını hangi domain ip yada isimlerinden anlıyor ? bu soruyu sormamın nedeni Captive Portal hizmeti internet bağlantısı gittiğinde devre dışı kalıyor ve login olamıyoruz şimdiden açıklamanız ve yardımlarınız için teşekkürler… • @codered06:

  Herkeze mrb benim sorum şu şekilde olacak Captive Portal uygulamasını çalıştırdıktan sonra wan bacağındaki adsl modemin internet hizmetinin olup olmadığını hangi domain ip yada isimlerinden anlıyor ? bu soruyu sormamın nedeni Captive Portal hizmeti internet bağlantısı gittiğinde devre dışı kalıyor ve login olamıyoruz şimdiden açıklamanız ve yardımlarınız için teşekkürler…

  Anlamıyor. İnternet gittiği zaman istemciler DNS çözümleme yapamıyorlar ve dışarıdaki bir IP adresine bağlanmak için TCP/IP oturumu başlatamıyorlar. TCP/IP oturumu başlamadığı için Captive Portal araya giremiyor çünkü istemciler her hangi bir yere gitmiyorlar. Doğal olarak bir yere gitmeyen istemcilerin önü kesilmediği için karşılama ekranı da gösterilmiyor.

  Saygılarımla… • bunun hakkında bir cözüm var mı peki ? • @eXcitinG:

  bunun hakkında bir cözüm var mı peki ?

  Çözüm Wan bacağı bağlantısını sağlamak. :) Eğer bir internet/wan bağlantısı söz konusu değilse pfSense hangi bağlantıyı yakalayıp, keserek karşılama ekranı gösterebilir ki?

  Saygılarımla…
  Harun • başka fikri olan ?


Log in to reply