Captive Portal Voucher Numarası İle İnternete Çıkma Sorunu • Captive portal için yeni bir tasarım yapıyorum kendime. Daha doğrusu var olan standart web sayfasını alıp birazcık üzerinde geliştirme yaptım. Eklediğim birşey de voucher ile giriş bölümü. Pfsense web panel üzerinden komutunu alıp site içine yerleştirdim. Fakat şöyle bir sorun var; ben voucher oluşturuyorum ve site üzerinden birini giriyorum. Sistem voucher numaramı kabul ediyor beni login yapıyor ve ben bunu dashboard üzerinden görebiliyorum. Fakat internete giremiyorum. Şimdi benim sorunum yaptığım sitedeki kodlarda olabilir mi diye düşünüyorum ama başarılı bir şekilde login olabiliyorum. Kullanıcı adı ve şifre ile girişlerde herhangi bir sorun yok. :'( • Selam,

  Birincisi cp aktif etmeden önce internete girebiliyor muydunuz? Bunu test ettiniz mi?

  Sevgilerle,
  SGTR • Captive portal aktif değilkende, aktifkende internete çıkabiliyorum. Kullanıcı adı şifre ile girişlerde sorun yok. Ama voucher ile ilgili yukarda da anlattığım gibi sorun var. • sorunumu çözdüm. sorun bandwitch ayarlarından kaynaklıymış. • @MrPerFormance:

  sorunumu çözdüm. sorun bandwitch ayarlarından kaynaklıymış.

  captive portal a nasıl müdahale ediyoruz henüz cözebilmiş değilim yani her türlü kodlamasını tasarımını yapabilirim ama php ile mi yapmalıyız sayfayı html ile mi php ile yaparsak mysql veritabanını nasıl pfsense de kullanacağız.

  amacım 4 5 sayfalı bir web sayfası yapmak ama neye göre düzenliyoruz hazır pfsense şablonunu alıp düzenleyerek mi yapıyoruz direk captive portalın dosyalarına nereden erişebilirim onları alıp kendime göre tamamen düzenleyebilirim. • öncelikle benimde pek fazla web programlama hakkında bilgim olmamasına rağmen captive portal girişlerinde karşılaştığım kullanıcı adı ve şifre bölümünün geldiği index safyasının kaynak kodlarını dreamviewer üzerinde açarak yeniden tasarladım ve yükledim. Zaten captive portal bölümünde codları size veriyor. • @eXcitinG:

  captive portal a nasıl müdahale ediyoruz henüz cözebilmiş değilim yani her türlü kodlamasını tasarımını yapabilirim ama php ile mi yapmalıyız sayfayı html ile mi php ile yaparsak mysql veritabanını nasıl pfsense de kullanacağız.

  amacım 4 5 sayfalı bir web sayfası yapmak ama neye göre düzenliyoruz hazır pfsense şablonunu alıp düzenleyerek mi yapıyoruz direk captive portalın dosyalarına nereden erişebilirim onları alıp kendime göre tamamen düzenleyebilirim.

  Selam,

  Bununla alakalı olarak bu adresten ilgili şablonu indirip http://forum.pfsense.org/index.php/topic,45357.0.html daha sonrasında da notepad ya da web tasarım (frontpage, web expression, Easy Web Editor, dreamweaver ) tarzı programlarla içeriğini değiştirip güncelleyebilirsiniz. Eğer ki sayfanıza ek öğeler ekleyecekseniz bunlarıda captive portal menüsündeki file manager sekmesinden ekleyebilirsiniz. (Not 4-5 sayfayıda buradan ekleyeceksiniz)

  Sevgilerle,
  SGTR • Teşekkür ederim bende bu portal tasarımını arıyordum. Youtube ta video sunu görmüştüm :) Sayende bulmuş oldum. Benim tasarladığımda buna yakın birşeydi. Bunuda deneyeceğim. • Bir güzel tarafı da browser tespit edip güncel olup olmadıgını kontrol etmesi. Hakikaten yapan arkadasımızın ellerine sağlık.

  Sevgilerle,
  SGTR


Log in to reply