Pfsense uTorrent kısıtlama  • 2 adet wan 1 tane lan ethernet var. loadbalancing yapıyorum. uTorrent tarzı programları tamamen kapatmayı yapamadım. Trafic shapper sihirbaz yardımı ile kısıtlama (hız limiti koyma) yapabiliyorum ancak tamamen kapatamadım. uTorrent programının upload yapması hattı çok kötü etkiliyor yavaşlatıyor. sihirbazın limit koyduğu portları kapttım yine olmadı. büyük ihtimal kural tanımlarken hata yapıyorum bu site olan trafic shapper yöntemlerini denedim ama yine olmadı. layer7 kullanarak bütün torrentleri block koydum. lan ve floating tarafında kurallar koyarak denedim olmadı. bu programlar interneti yavaşlatıyor. acil yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden yardımlarınız için teşşekkür ederim.

  • bu proplem bendede var ama üzerinde durmuyorum… o kadar büyük bir yüküm yok ama araştırdım ve layer7 ile engelleme hakkında bilgi şuradan ulaştım...

    http://forum.pfsense.org/index.php?topic=32524.0

    ama daha denemedim..  • burdaki ayarları da denedim ama olmadı ???  • bütün portları kapat. ihtiyaç olanları aç. ben bu şekilde torentten kurtuldum.


Log in to reply