Logları ftp de tuıtma • Merhaba

  Squid ve sargın loglarını ftpde bir klasörde tutmak istiyorum yani logları pfsense makinadan başka bir yerde tutmak istiyorum.

  Şimdi squid ve sargın config dosyalarında access_log /var/squid/logs/access.log/access.log bu logun pfsense makinadaki yolu bende dedimki kendi kendime php de ftpye bağlanıp klasör işlemlerini yapabiliyorum aynı olayı pfsensesin config dosyasında yapabilme imkanım varmı ? veya şöyle sorayım squid ve sargın loglarını lokalde kullandığım ftp sunucusunda tutabilirmiyim ?

  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim . • Belki 5651 log alma fonksiyonlarını inceleyerek izlenen adımları uygulayabilirsiniz diye düşünüyorum. Tam nasıl oluyor bilmiyorum ama squid php dosyası üzerinde ufak bir derleme ve bu dermenin çalışması için arka tarafa bir betik yerleştirmek gibi. • Selam,

  Bununla alakalı olarak logları syslog ile loglarınızı lokaldeki veya harici bir yerdeki syslog server üzerinde tutabilirsiniz. Linkteki adımları takip ederek. (http://doc.pfsense.org/index.php/Copying_Logs_to_a_Remote_Host_with_Syslog) adresinden faydalanabilirsiniz.

  Sevgilerle,
  SGTR


Log in to reply