KABLONET 2 AYNI ip Bloğu internet problemi… • Arkadaşlar 4 tane hattım var
  3 tane kablonet
  1 tane adsl

  LB ayarlarım vs. herşeyim düzgün.

  Problem :

  KABLO3 dediğim hattım aktif görünmüyor. Ama grafiklerde problem yok. Çalıştığını görüyorsunuz.
  KABLO2 dediğim hattım aktif görünüyor. Ama grafiklerde de gördüğünüz gibi tık yok. Çalışmıyor.

  Ben bu sorunu ip bloğunun aynı olduğuna bağlıyorum. Neden derseniz aşağıdaki hız testi resimlerimde 3 kablo'nun da ip bloğu farklı. O şekilde sorun olmuyor. Ama benim bu şekildeki ip adresleri ile çalıştırmam gerekiyor.
  Bunun için bir çözüm öneriniz varmı?

  İlginiz için teşekkür ederim…

  Hız görüntüsü : • Selam

  LB görüntülerini de ekleyebilir misiniz? Bir de firewall rules ve nat görüntülerini de lütfen.

  Sevgilerle
  SGTR • @SGTR:

  Selam

  LB görüntülerini de ekleyebilir misiniz? Bir de firewall rules ve nat görüntülerini de lütfen.

  Sevgilerle
  SGTR

  Teşekkürler uzak bağlantı ile problemi çözdük… • Problem neymiş ?
  Nasıl çözdünüz ?

  Paylaşın ki herkese faydası olsun. • Selam,

  İlk etapta sorun kuvvetli ihtimal kablonet in routingleriyle alakalı gibi görünüyordu. (Yukarıdaki resimlerden de anlaşılacagı üzere 2 gw adresleri aynı olmasından kaynaklandıgını düşünüyorum belki günlük ya da o anlık bir problemdi) Yapılan işleme gelince mevcut gateway grouplar çözülerek tekrar baştan oluşturuldu. LoadBalance ve failover grupları ve kuralları baştan oluşturuldu. Bunun akabinde de test yapıldı.

  Sevgilerle,
  SGTR • Merhabalar,

  pfsense 2.0 RC1 kullanmaktayım, ve load balance grubuma kablo hattımı ekledim  netmaster marka docsis 3.0 modem kullanmaktayım, modemin arayüzün de  networkle ilgili herhangi bir işlem yapamıyorum pfsense DCHP modda bağladım çalışıyor fakat bağlandıktan 5 10 dk sonra gateway ofline oluyor  sonra yine online oluyor kablonet e  modemin CM  adresi kaydettirdim onun yerine pfsense de modemin kullandığı ethernet mac adresinimi tanımlatmalıyım ? • @sinanc:

  Merhabalar,

  pfsense 2.0 RC1 kullanmaktayım, ve load balance grubuma kablo hattımı ekledim  netmaster marka docsis 3.0 modem kullanmaktayım, modemin arayüzün de  networkle ilgili herhangi bir işlem yapamıyorum pfsense DCHP modda bağladım çalışıyor fakat bağlandıktan 5 10 dk sonra gateway ofline oluyor  sonra yine online oluyor kablonet e  modemin CM  adresi kaydettirdim onun yerine pfsense de modemin kullandığı ethernet mac adresinimi tanımlatmalıyım ?

  Sayın Kullanıcımız,

  Docsis 3.0 modemlerimizden CBW-383Z4 ve CBW-38G4' ün web arayüzünde bu ayarları yapabileceğiniz bölümler bulunmaktadır. Diğer taraftan, CBC-382D1 Bridge modunda çalışan bir cihaz olduğundan, bahsettiğiniz ayarlar bu modem üzerinde yapılamaz.

  Eğer bahsetmiş olduğunuz sorunu CBW-383Z4 veya CBW-38G4'te yaşıyorsanız NetMASTER Destek Merkezi size yardımcı olacaktır. Destek merkezimiz her gün 08:00-22:00 arası hizmet vermektedir.

  0216 366 66 96
  destek@netmaster.com.tr • Arkadaşlar aynı olayı tekrar yaptı. Yine hat gitti. Tekrar herşeyi silip ayarları yeniden yaptığımda yeniden bağlantı sağlandı.


Log in to reply