Pfsense 2.01 DHCP Server Otomatik Proxy Bilgisini gönderme WPAD • Arkadaşlar Mrb;

  pfsense 2.01 dhcp squid ve dhcp çalışmakta proxy transparan moddan çıkarıp dhcp server ile proxy bilgisini clientlara göndermek istiyorum.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

  İyi Çalışmalar • Domain var mı ortamda ? • ortamda domain mevcut ama 5651 göre loglama işini pfsense yaptığı için pfsense üzerindeki dhcp server ile çözmem lazım • Birtane text dosyası hazırlıyorsunuz içerisine proxy sunucusunu ip ve portunu yazıyorsunuz, Group policy içersinde bir yer vardı şu an hatırlayamıyorum. Hazırladıgınız text dosyasını paylaşımda bir yere kopyalayıp group policy ile yerini gösteriyorsunuz.Mesela laptop'u olan kullanıcı domainê logon olurken bu dosya içindeki sunucu ayarlarını alıyor ve internete çıkıyor, yine aynı kullanıcı evde internete çıkmak isterse bilgisayar dosyayı bulamadıgından dolayı varsayılan ayarlar ile internete çıkacaktır. Kısaca kullanıcı internet explorer proxy bölümünden hiç bir şey yazmaya ihtiyaç duymayacaktır.  Biraz araştırmak gerekli çok eskiden böyle birşey yapmıştık ama hiç hatırlamıyorum Group policy'deki alanı. • Selam,

  Proxy ip ve port bilgilerini dhcp ile gönderemezsiniz. Bunun için ya domain ortamı olması gerekli (Blasterreal'in dediği gibi group policy yardımıyla) ya da Microsoft'un kendi proxy server (Eski ISA yeni TMG) kurman gerekli. Bununla alakalı olarakta (http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;309814&sd=tech) makalesini inceleyebilirsiniz. Toplam kaç bilgisayar var? Bir diğer alternatifte regedit batch oluşturarakta yaptırabilirsiniz.

  Sevgilerle,
  SGTR


Log in to reply